Connect with us

Gospodarka

Złagodzenie ograniczeń w centrach handlowych. „Branża odetchnęła z ulgą”

Published

on

„Zapadła długo oczekiwana decyzja rządu, dzięki której branża handlowo-usługowa odetchnęła z ulgą i upatrzyła w niej szansę na przetrwanie” – tak skomentował Związek Pracodawców Polskiego Handlu i Usług na temat ogłoszonej przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzji o centrach handlowych. Szef rządu zapowiedział, że od 28 listopada działające w nich sklepy i punkty usługowe będą mogły pracować w systemie najwyższej higieny.

Jak czytamy, związek z radością i wdzięcznością przyjął komunikat premiera Mateusza Morawieckiego o złagodzeniu ograniczeń. „”Nasze apele zostały wysłuchane, a nasze potrzeby rozpoznane. Bardzo dziękujemy za pragmatyzm i zaufanie, jakim nas obdarzono “- powiedział w komunikacie zarząd Związku Pracodawców Polskiego Handlu i Usług.” W tej sytuacji kluczowe znaczenie ma bezpieczeństwo klientów i pracowników naszych oddziałów, my też Dołożymy wszelkich starań, aby galerie handlowe pozostały jednym z najbezpieczniejszych miejsc publicznych“- podkreślono.

Urzędnicy związkowi zwracali uwagę, że decyzja o ponownym otwarciu była okazją do powrotu do działalności handlowej. „To okazja do generowania dochodu w najgorętszym okresie handlowym w roku sposób na zrekompensowanie gigantycznych strat, które ponieśliśmy i nadal cierpimy z powodu pandemii“- wskazano. Podkreślono, że to także szansa na utrzymanie tysięcy miejsc pracy.

Związek to podkreślał Rząd wykazał się zrozumieniem dla potrzeb większości Polaków„Kto może spokojnie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia dzięki ponownemu otwarciu naszych sklepów”. Wyraził także przekonanie, że zawieszenie zakazu handlu na co najmniej dwie niedziele grudnia zwiększy komfort i bezpieczeństwo przedświątecznych przygotowań. “Mamy nadzieję Premierowi uda się dojść do porozumienia ze stroną społeczną, aby handel był kontynuowany 6 grudnia“- dodany.

Polski Związek Pracodawców Handlu i Usług zachęca do tego klientów „Przygotowania i zakupy rozpoczęli w sposób spokojny, racjonalny i zaplanowany”.

READ  Według prognoz UE Polska dobrze poradziła sobie z pandemią - mówi MinFin - The First News

„To niezwykle ważne, abyśmy wszyscy odpowiedzialnie podchodzili do kwestii bezpieczeństwa i odpowiednio wykorzystali moment ponownego otwarcia sklepów zgodnie ze wszystkimi zasadami systemu higieny” – napisano w komunikacie.

Autorzy zapewnili, że dołożą wszelkich starań Klienci byli bezpieczni i zadowoleni.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *