Connect with us

Gospodarka

Kraje uprzemysłowione mają podwójne standardy, jeśli chodzi o węgiel: Luhut

Published

on

Kraje uprzemysłowione mają podwójne standardy, jeśli chodzi o węgiel: Luhut

Djakarta Według głównego ministra inwestycji, Luhuta Binsara Pandjaitana, gospodarki rozwinięte stosują podwójne standardy przy wytwarzaniu energii elektrycznej z węgla, przypominając w sobotę, że Niemcy poszukują palnej czarnej skały z Indonezji.

„Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nigdy nie będzie ani jednej rozwiniętej gospodarki, która pragnęłaby rozwoju kraju rozwijającego się” – powiedział Luhut podczas szczytu Net Zero Summit w Dżakarcie w sobotę w Indonezji w 2023 r.

Oświadczenie było odpowiedzią na pytanie publiczności, czy Indonezja będzie dążyć do osiągnięcia znacznie wcześniejszego celu zerowej emisji netto. Indonezja obecnie dąży do osiągnięcia zera netto do 2060 r. lub wcześniej.

„Musimy więc dokładnie obliczyć, co mamy do zrobienia [towards net zero]. Jeśli nagle zatrzymamy elektrownie węglowe, one to zrobią [the developed economies] zużywają nawet węgiel. Pamiętam, jak Niemcy i Polska importowały nasz węgiel. Często stosują tego rodzaju podwójne standardy. Kiedy ją o to zapytałem [on why they were still using coal]— Nie mogli odpowiedzieć — powiedział Luhut.

Luhut powiedział również na konferencji, że przyspieszenie celu zera netto nie jest tak łatwe, jak się wydaje.

„Naszym celem zera netto było 2070, ale potem zmieniliśmy go na 2060. Osiągnięcie zerowej emisji netto przed 2060 r. będzie wymagało technologii i dyscypliny. Bez tego rząd nie może funkcjonować samodzielnie [the young people’s] Pomoc. … Chociaż szanuję twojego ducha, nie jest to tak łatwe, jak się wydaje” – powiedział Luhut na szczycie.

W zeszłym roku Indonezja wygrała umowę na finansowanie klimatu o wartości 20 miliardów dolarów – a mianowicie Partnerstwo na rzecz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej (JETP) – od koalicji bogatych krajów i instytucji finansowych. Chociaż Indonezja poczyniła niezbędne przygotowania, kwota funduszy JETP dopiero się okaże, powiedział Luhut.

READ  Życzymy drużynie UK wszystkiego najlepszego przed zawodami w Polsce

Internetowe medium Bisnis.com ogłosiło w czerwcu 2022 r., że Niemcy zażądały w tym roku 150 mln ton indonezyjskiego węgla. Wojna między Rosją a Ukrainą wywołała kryzys energetyczny w Europie i zmusiła Niemcy do importu węgla.

Jak donosi Katadata, Narodowa Agencja Statystyczna (BPS) napisała, że ​​Indonezja wyeksportowała w 2022 roku do krajów członkowskich UE 5,8 mln ton węgla, co stanowi wzrost o 1373 proc. z zaledwie 397 tys. ton rok wcześniej. Polska stała się największym importerem indonezyjskiego węgla w bloku europejskim w 2022 roku z zakupem 2,38 mln ton. W ubiegłym roku kraj ten nie kupował węgla z Indonezji. Niemcy kupiły w ubiegłym roku 60 500 ton indonezyjskiego węgla, ponieważ kraj ten przedłużył działanie dwóch elektrowni węglowych do marca 2024 roku.

Czytaj więcej: Indonezja chce wiedzieć, gdzie są pieniądze JETP

Tagi: Tagi:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *