Connect with us

Gospodarka

Wysłannik Indii wyjaśnia osiągnięcia i różnorodność Indii podczas sesji interaktywnej ze studentami

Published

on

Wysłannik Indii wyjaśnia osiągnięcia i różnorodność Indii podczas sesji interaktywnej ze studentami

Ambasador Indii w Polsce Nagma Mallick przeprowadziła w ambasadzie sesję interaktywną ze studentami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i wyjaśniła dwustronne stosunki między Indiami a Polską.

W sesji pytań i odpowiedzi 14 maja mówiła o geopolityce, a także osiągnięciach Indii w technologii kosmicznej i ich wyjątkowej różnorodności kulturowej.

„Nagma Mallick wyjaśniła dwustronne stosunki między Indiami a Polską podczas rozmowy ze studentami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie 14 maja 2024 r. w Ambasadzie. W sesji pytań i odpowiedzi omówiła geopolitykę, nasze sukcesy w technologii kosmicznej i naszą wyjątkową różnorodność kulturową. – stwierdziła Ambasada Indii w Polsce w poście na portalu X.

8 maja Mallicka przyjął Marek Wójcik, wojewoda śląski.

Rozmawiali o pogłębieniu powiązań gospodarczych i innych między Indiami a Śląskiem. Poseł Indii pogratulował także Wójcikowi pomyślnego przebiegu XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

„Marek Wójcik, Wojewoda Śląski, przyjął w Katowicach Nagmę M Mallick w dniu 8 maja 2024 r. Dyskutowali o pogłębieniu powiązań gospodarczych i innych między Indiami a Śląskiem. Pogratulowała wojewodzie udanego przebiegu XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego” – przekazała wcześniej Ambasada Indii.

W dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC). Celem było stworzenie szerokiego i różnorodnego forum debaty na temat przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki.

Indie i Polskę łączą długotrwałe przyjazne stosunki charakteryzujące się kontaktami politycznymi na wysokim szczeblu, żywym zaangażowaniem gospodarczym i tradycyjnymi więziami kulturowymi.

Oba narody nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1954 r., co doprowadziło do otwarcia ambasady Indii w Warszawie w 1957 r.

Podczas „Operacji Ganga” Polska pomogła w ewakuacji indyjskich studentów z Ukrainy po wybuchu konfliktu między Rosją a Ukrainą w lutym 2022 r.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *