Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus: nowe dane na temat zakażeń i zgonów spowodowanych przez COVID-19

Published

on

Koronawirus: nowe dane na temat zakażeń i zgonów spowodowanych przez COVID-19

W Polsce w sobotę ustanowiono nowy rekord zdiagnozowanych przypadków – 658 nowych potwierdzonych pacjentów. W poniedziałek jest mniej infekcji.

Najwięcej nowych pacjentów na Śląsku

„Mamy 575 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20) , Dolnośląskie (17), Zachodniopomorskie (15), Lubelskie (13), Lubuskie (13), Podlaskie (10), Kujawsko-Pomorskie (9), Świętokrzyskie (8), Opolskie (3), Warmińsko-Mazurskie (1) ” – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Jedna osoba zmarła

„Z przykrością informujemy o śmierci jednej osoby zarażonej koronawirusem” – poinformowało ministerstwo. Zmarła 76-letnia kobieta z Grajewa. „Ta osoba miała choroby współistniejące” – podało ministerstwo na Twitterze.

Ponad 47 000 zachorowało

Liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce to 47 tys. 469 osób. Jak wynika z opublikowanych w poniedziałek danych, zmarło dotychczas 1732 osoby zarażone wirusem SARS-CoV-2.

1838 łóżek zajętych przez chorych

Ministerstwo zdrowia podało w poniedziałek, że osoby zarażone COVID-19 zajmowały 1841 łóżek w szpitalach w Polsce. Ciężko chorzy byli podłączeni do 74 respiratorów. Z kolei kwarantanną objęto 95 tys. 794 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 272 osoby.

READ  Sekrety produkcji polskiej nominacji do Oscara `` Nigdy więcej śniegu ''

ZOBACZ: Senator Jan Filip Libicki ma koronawirusa. Obrady izby wyższej zostały przełożone

Ministerstwo podało, że liczba rekonwalescentów wzrosła do 34 tys. 881 osób.

17,7 tys. test

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że dotychczas w laboratoriach przebadano 2 miliony 315 tysięcy osób. 210 próbek. Zebrano je z 1 mln 980 tys. 641 osób.

ZOBACZ: „Jakbym miał grypę”. Zainfekowany senator o swoim zdrowiu

W ciągu ostatnich 24 godzin w laboratoriach wykonano 17,7 tys. Testów. testy.

Epidemia COVID-19 z chińskiego Wuhan

Zapalenie płuc, nazwane COVID-19, zostało po raz pierwszy rozpoznane w chińskim mieście Wuhan pod koniec ubiegłego roku. Bardzo szybko liczba zachorowań wzrosła do tego stopnia, że ​​11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię na świecie. W Polsce u pacjenta „zero” rozpoznano na początku marca.

ZOBACZ: Minister Zdrowia: zaczynamy czeki w sklepach, będzie rejestracja ślubów

Rząd wkrótce zapowiedział wprowadzenie ograniczeń. Większość sklepów była zamknięta i wprowadzono zakaz wychodzenia z domów bez pilnej potrzeby. Obecnie większość ograniczeń została zniesiona, ale służby sanitarne nadal domagają się zachowania dystansu społecznego oraz zasłaniania ust i nosa, a także dezynfekcji rąk.

Jakie są objawy koronawirusa?

Najczęstszymi objawami choroby wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2 są gorączka, kaszel, duszność, bóle mięśni i zmęczenie. W wielu przypadkach choroba jest śmiertelna, ale u młodszych osób może przebiegać bezobjawowo lub łagodnie.

ZOBACZ: Krzysztof Kwiatkowski w kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym senatorem

Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i osłabionych, m.in. cierpiących na inne choroby przewlekłe.

hlk / polsatnews.pl

READ  Polska pozwala izraelskim podróżnikom bez kwarantanny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *