Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Koronawirus. Kwarantanna będzie krótsza. Rząd zmienia zasady

Published

on

Kwarantanna. Podczas czwartkowej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że kwarantanna została zmniejszona z 14 do 10 dni.

W czwartek odbyła się konferencja Ministerstwa Zdrowia. Nowy szef resortu zdrowia wraz z wiceministrem Waldemarem Kraską poinformował, że Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o zmianie przepisów dotyczących kwarantanny i izolacji. Ministerstwo Zdrowia również poinformowało o nowe liście stref czerwonych i żółtych.

Koronawirus. Krótsza kwarantanna

Zmienimy zasady kwarantanny i izolacji – zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Przedstawiono pakiet przepisów. Minister wspomniał o ich treści. Obejmuje to skrócenie okresu kwarantanny do 10 dni i wycofanie się z testu.

Zobacz też

Druga grupa zmian dotyczy izolacji. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie standardu WHO – skrócenie okresu izolacji do 10 dni po pozytywnej izolacji i bez testu.

Zobacz też

Koronawirus w Polsce

„Mamy dowody z Norwegii, ale także z praktyki klinicznej, że taki okres izolacji jest bezpieczny i nie zwiększa znacznie ryzyka w porównaniu z 14-dniowym okresem kwarantanny” – podkreślił Niedzielski. Minister zdrowia poinformował, że resort zdrowia opublikuje w czwartek po południu nowy pakiet rozwiązań.

RadioZET.pl

READ  Prezydent Trump jest zagorzałym sojusznikiem polsko-amerykańskiej społeczności opinii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *