Connect with us

Świat

Śmierć Polaka na komisariacie w Belgii. Znamy wyniki sekcji zwłok

Published

on

Sekcja zwłok została przeprowadzona dziś po południu na Polaku, który zmarł we wtorek na komisariacie w Bree. „Dla nas najważniejsze jest to, że policja nie przyczyniła się do śmierci Polaka” – przyznała rzeczniczka prokuratury w Limburgu Katja Vandoren.

„”Sekcja zwłok nie wykazała dowodów na przemoc fizyczną. Nie było jednak również dowodów na przemoc policyjną Istnieją elementy, które sugerują zewnętrzną przyczynę śmierci„- poinformowało RMF FM w specjalnym oświadczeniu rzecznika prokuratora.

Zapytana, co oznacza „zewnętrzna przyczyna śmierci”, stwierdziła, że ​​„mogą to być narkotyki, narkotyki lub coś innego„. Zauważyła, że ​​śledztwo wciąż trwa.

Zostanie również przeprowadzone badanie toksykologiczne, ale wyniki nie będą znane przez kilka tygodni. Nie jest to już priorytetem po odkryciu, że policja nie przyczyniła się do jego śmierci – Wyjaśniła i dodała, że ​​w Belgii wyniki badań toksykologicznych czekają długo.

Przypominamy, że Polak został aresztowany za dziwne i zagubione zachowanie. 39-letni mężczyzna został zabrany na komisariat w Bree, gdzie poczuł się nieswojo. Policja wezwała karetkę, ale służby ratunkowe, które przybyły na miejsce zdarzenia, potwierdziły śmierć.

Dla Belgii był to priorytet, ponieważ obecnie krajem wstrząsa skandal policyjny. Chodzi o śmierć obywatela Słowacji, do której brutalności przyczynili się policjanci. Na lotnisku Charleroi w wyniku uduszenia zmarł biznesmen Józef Chovaniec. Do tragedii doszło w 2018 roku.

Wstrząsający materiał filmowy przedstawia mężczyznę walącego głową o ścianę w celi, a podczas akcji unieruchamiającej go (podczas której się dusi) policjantkę tańczącą i witającą się z nazistami. Dziś wiadomo, że Chovanec był chory, dlatego zachowywał się „dziwnie” i „agresywnie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.