Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kellyanne Conway opuszcza Biały Dom. Była jednym z najbliższych współpracowników Trumpa

Published

on

Kellyanne Conway, jedna z najbliższych współpracowniczek prezydenta Donalda Trumpa, poinformowała w niedzielę, że z końcem sierpnia odchodzi z Białego Domu. Jako przyczynę podała względy rodzinne.

Kellyanne Conway, jedna z najbliższych współpracowników prezydenta Donalda Trumpa, ogłosiła w niedzielę, że wyjeżdża z Białego Domu pod koniec sierpnia. Jako powód podała przyczyny rodzinne.

Conway prowadził kampanię wyborczą Trumpa podczas wyborów w 2016 roku. Była pierwszą kobietą na tym stanowisku, która poprowadziła zwycięską kampanię o najwyższe stanowisko w stanie. Później dołączyła do ścisłego grona najbliższych doradców prezydenta.

O swojej decyzji poinformowała już prezydenta w liście wysłanym w niedzielę wieczorem. Powodem, dla którego podała, była potrzeba spędzania więcej czasu z czwórką swoich dzieci.

Pomimo opuszczenia Białego Domu Conway powiedziała, że ​​wygłosi przemówienie na kongresie Republikanów, który rozpocznie się w poniedziałek.

Jej mąż George jest również republikaninem, ale jednocześnie zagorzałym przeciwnikiem obecnego prezydenta. Był nawet częścią inicjatywy zwanej Projektem Lincolna mającej na celu pokonanie Trumpa.

Różnimy się na wiele sposobów, ale najważniejsza jest dla nas sprawa dzieci – powiedział Conway.

READ  Polska twierdzi, że nie jest zaproszona na forum obronne Ukrainy – EURACTIV.com
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *