Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Robert Lewandowski przeniósł się po wygraniu Ligi Mistrzów. „Dedykuję puchar mojej rodzinie”

Published

on

Robert Lewandowski wzruszony po wygranej w Lidze Mistrzów. "Dedykuję puchar mojej rodzinie"

– Na pewno ten puchar dedykuję mojej rodzinie, żonie, dzieciom, a także mojemu zmarłemu ojcu, który na pewno na mnie patrzy i jest ze mną – powiedział Robert Lewandowski, wzruszony po finale Ligi Mistrzów, w którym Bayern Monachium pokonał PSG 1-0.

Szymon Rojek: Nie wiem, o co pytać w tym momencie. Co to za uczucie?

Robert Lewandowski: Szczerze mówiąc, trudno mi powiedzieć. Radość jest taka wielka. Ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Jako zespół długo próbowaliśmy wygrać i ostatecznie się udało. Wygraliśmy wszystkie mecze Ligi Mistrzów, jesteśmy historią. Jestem dumny z tego zespołu i tego, jak graliśmy. Jeszcze tego nie rozumiem.

Reakcja po ostatnim gwizdku była mieszaniną radości i ulgi, że tym razem okazja nie uciekła?

Spełnienie marzenia, na które ciężko pracowałem. Od dziecka marzyłem o podniesieniu tej filiżanki. To najważniejsze trofeum w klubowej piłce nożnej. Tyle lat starań i wreszcie się udało. Często pierwszy raz jest najtrudniejszy. Łzy spadły, emocje są ogromne. Udało się!

Wiemy, że ciągle się rozwijasz i motywujesz. Co skłoni Cię do dalszej pracy po takim sukcesie?

Jest spełnienie, ale sukces jest motorem. Warto nad tym pracować, to jeszcze nie koniec. Przede mną jeszcze kilka lat gry i liczę na wiele sukcesów – także na arenie międzynarodowej. Doceniamy to, co mamy i cieszymy się z tego zwycięstwa.

Jakieś specjalne poświęcenie?

Jestem pewien, że dedykuję ten kielich mojej rodzinie, żonie, dzieciom, a także mojemu zmarłemu ojcu, który na pewno patrzy na mnie i we mnie wierzy. Ludzie, którzy są ze mną, zawsze wierzyli, że odniosę sukces. Dziękuję wszystkim, którzy mnie kibicują. Ich wsparcie jest świetne. Pomimo tego, że nie było tu fanów, zawsze staram się sprawić fanom radość. Udowodnienie, że piłkarz z Polski może odnieść sukces, to też coś pięknego.

READ  Polska otrzymuje zielone światło z UE na rozszerzenie programu finansowania OZE

Oglądaj na żywo największe gwiazdy europejskiego futbolu i emocjonujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – etapy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plus i IPLA. Prestiżowe gry są dostępne na telewizorach, komputerach, smartfonach i tabletach.

Szymon Rojek, BS, Polsat Sport

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.