Connect with us

technologia

Julia Wandt: Werdykt oprogramowania do rozpoznawania twarzy w sprawie Polki, która twierdzi, że jest Madeleine McCann

Published

on

Julia Wandt, lat 21, trafiła ostatnio na pierwsze strony gazet, kiedy udostępniła serię filmów online, podając się za młodą Brytyjkę

Julia Wandt, lat 21, znana również jako Julia Faustyna lub Julia Wendell, trafiła ostatnio na pierwsze strony gazet, kiedy udostępniła w Internecie serię filmów, w których twierdzi, że jest młodą Brytyjką, która zniknęła z Praia da Luz w 2007 roku.

Korzystając z konta na Instagramie @IamMadeleineMcCann, podzieliła się z widzami, że zgromadziła bank „dowodów” potwierdzających, że to ona jest dzieckiem w centrum jednej z najbardziej znanych na świecie spraw dotyczących zaginionych osób.

Zwróciła uwagę, że ma tę samą zniekształconą źrenicę prawego oka, znaną jako coloboma, jak widać na zdjęciach Madeleine jako niemowlęcia, i twierdziła, że ​​nigdy nie widziała swojego aktu urodzenia, mimo że błagała matkę, by widywała ją „często”. .

I chociaż ma 21 lat, a Madeleine miałaby dziś tylko 19 lat, Julia uważa, że ​​jej wiek mógł zostać zmieniony przez niedoszłych porywaczy, aby uniknąć podejrzeń.

Podobno przedłożyła próbki DNA, aby ustalić, czy ma jakiekolwiek powiązania z Kate i Gerrym McCannem.

Jednak szwajcarska firma zajmująca się sztuczną inteligencją zakwestionowała ich roszczenia po użyciu oprogramowania do rozpoznawania twarzy.

Ava-X szczegółowo zbadała zdjęcia Julii i Madeleine za pomocą technologii „dopasowywania twarzy”, donosi blick.ch.

Oprogramowanie opracowane, aby pomóc policji zidentyfikować sprawców i połączyć zaginione osoby z ich rodzinami, nie było w stanie dopasować tych dwóch dziewcząt.

Przeanalizowali zdjęcie Julii z dzieciństwa i porównali je z jednym z jej dorosłych, co dało dopasowanie, ale wynik był negatywny, gdy użyto zdjęcia Madeleine.

„Praktycznie niemożliwe jest, aby młody Polak był Maddie” – powiedział Blick szef Ava-X, Christian Fehrlin.

Zapytany o prawdopodobieństwo, że Julia była zaginioną dziewczyną, Fehrlin powiedział, że jest na 90 procent pewien, że to dwie różne osoby.

READ  Instagram wprowadza funkcje podobne do klubowych na Instagram Live

W międzyczasie rodzina Julii „zakwestionowała jej kłamstwa” w publicznym oświadczeniu, wzywając ją do zaprzestania kręcenia filmów o jej teoriach.

W oświadczeniu, udostępnionym na polskiej stronie zaginionych na Facebooku, napisano: „Dla nas jako rodziny jest oczywiste, że Julia jest naszą córką, wnuczką, siostrą, siostrzenicą, kuzynką i pasierbicą. Mamy wspomnienia, mamy zdjęcia.

„Julia jest również właścicielem tych zdjęć, ponieważ zabrała je z domu rodzinnego wraz z aktem urodzenia.

„Zawsze staraliśmy się zrozumieć wszystkie sytuacje, które miały miejsce z Julią. Julii udostępniono liczne terapie, leki, psychologów i psychiatrów.

„Nie została pozostawiona sama. Groźby pod nasz adres od Julii, jej kłamstwa i manipulacje, działania w Internecie. Widzieliśmy wszystko i staraliśmy się temu zapobiec, wyjaśnić, prosiliśmy ją, aby to przerwała”.

Kontynuowali: „Zawsze staraliśmy się pomóc jej stanąć na nogi. Julia jest pełnoletnia od kilku lat. Wyprowadziła się z domu.

„Odmawia leczenia, nie przyjmuje regularnie leków. Nie skorzystała też z możliwości leczenia w bardzo dobrym ośrodku w Polsce, na co się zgodziła.

„Julia kiedyś chciała zostać piosenkarką, modelką. Zawsze chciała być popularna. To, co się teraz dzieje, dało jej milion obserwujących.

„Boimy się, czy Julia zniesie to, co nieuniknione. Internet nie zapomina i od razu widać, że Julia to nie Maddie.

„Jesteśmy zszokowani obecną sytuacją. Jednocześnie pragniemy oświadczyć, że nie udzielamy żadnych wywiadów, nie publikujemy żadnych zdjęć ani nie komentujemy żadnych artykułów.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *