Connect with us

Sport

Billy Bolt został mistrzem świata FIM SuperEnduro 2023

Published

on

Billy Bolt został mistrzem świata FIM SuperEnduro 2023

HUSQVARNA FACTORY RACING ACE ZAJMUJE TRZECIE Z RZĘDU
TYTUŁ HALOWY Z WYSTAWĄ DOMINUJĄCĄ W GLIWICACH

MATTIGHOFEN, AUSTRIA — 19 marca 2023 r. — (Motor Sports NewsWire) — Billy Bolt z Husqvarna Factory Racing stanął na wysokości zadania i dostarczył towary podczas piątej i ostatniej rundy Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro, aby zostać mistrzem 2023 r. Najlepiej opisany jako kliniczne osiągnięcie Brytyjczyka, Billy poprowadził swojego FE 350 do przekonującego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, zapewniając sobie trzeci z rzędu tytuł mistrza świata w halach.

Z przyciemnionymi światłami stadionu na nocny pokaz, Bolt nie marnował czasu, stopniowo zbliżając się do swojego trzeciego tytułu mistrza świata. Niesamowicie szybkim okrążeniem SuperPole dodał trzy kolejne ważne punkty do swojego mistrzowskiego rekordu.

Billy Bolt – Husqvarna Factory Racing – SuperEnduro 2023, runda 5, Polska(1)

Ustawiony na pierwszy z trzech wyścigów, Billy wiedział, że wygrywając w pierwszym może potencjalnie zostać mistrzem świata FIM SuperEnduro 2023. Dołek umieścił go w najlepszej pozycji i dzięki serii czystych wczesnych okrążeń zbudował czterosekundową przewagę. Bolt pokonał niewielkie przewrócenie się w skałach i nadal odjechał z marginesem sześciu sekund do zwycięstwa i trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata SuperEnduro na swoim FE 350.

Pozbywszy się presji związanej z tytułem, Billy przez resztę wieczoru w Gliwicach był w pełni sił. Pomimo startu z drugiego rzędu w drugim wyścigu, wystrzelił z bramki i prowadził w stawce przed końcem pierwszego okrążenia. Nigdy nie ruszając głową w przód i nie zbaczając z miejsca, Billy wykonał prawdopodobnie najlepszą jazdę w całym sezonie, aby zdobyć 35-sekundową przewagę do zwycięstwa.

Podsumowując niesamowity sezon SuperEnduro 2023, Billy zakończył sezon zwycięstwem w trzecim wyścigu i pozostał niepokonany w Polsce. Ponieważ wszystko poszło zgodnie z planem, podobnie jak w dwóch poprzednich wyścigach, po raz trzeci tego wieczoru przekroczył flagę w szachownicę i odniósł zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W ciągu swojego dominującego sezonu halowego Billy wygrał wyścigi FE 350 do 14 na 15 możliwych, wygrywając wszystkie gorące okrążenia SuperPole. Wspiął się na szczyt podium pięć na pięć razy i udowodnił, że jest bardzo godnym mistrzem świata FIM SuperEnduro w 2023 roku.

READ  Pojedynek między Kylianem Mbappé i Achrafem Hakimim może rozstrzygnąć o losach Francji i Maroka

Billy i Husqvarna Factory Racing zwrócą teraz swoją uwagę na pierwszą rundę Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro w Serbii od 17 do 20 maja.

Billy Bolt – Husqvarna Factory Racing – SuperEnduro 2023, runda 5, Polska(2)

Billy’ego Bolta: „Cóż mogę powiedzieć, to był niesamowity sezon! To mój trzeci tytuł mistrza świata z rzędu, ale z każdym kolejnym stają się trochę ładniejsze. Wchodząc w nocy wiedziałem, że mam wygodną przewagę punktową do gry, ale chciałem tam wyjść i dać z siebie wszystko. Topping SuperPole pomógł mi na nerwy i jechałem ostro w pierwszym wyścigu, wiedząc, że jeśli wygram, zdobędę również tytuł. To było takie dobre. Drugi wyścig też był niesamowity. Ogólnie było świetnie, ale też ciężko walczyliśmy na każdym okrążeniu. Ogromne podziękowania należą się oczywiście wszystkim zaangażowanym osobom, które pomogły w realizacji tego celu. To z pewnością wielki wysiłek zespołowy.”

Pobierz zdjęcia z piątej rundy FIM SuperEnduro tutaj.

Wyniki: Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro, runda 5

ogólna ocena prestiżu

1. Billy Bolt (Husqvarna) 63 punkty; 2. Jonny Walker (beta) 49 punktów; 3. Tadek Błażusiak (GASGAS) 45 punktów…

Prestiżowy wyścig 1

1. Billy Bolt (Husqvarna) 8 okrążeń, 6:57,883; 2. Jonny Walker (beta) 8 okrążeń, 7:03,129; 3. Taddy Błażusiak (GASGAS) 8 okrążeń, 7:22,587…

Wyścig prestiżowy 2

1. Billy Bolt (Husqvarna) 9 okrążeń, 7:39,980; 2. Cody Webb (Sherco) 9 okrążeń, 8:15,719; 3. Jonny Walker (beta) 9 okrążeń, 8:21,826…

Prestiżowy wyścig 3

1. Billy Bolt (Husqvarna) 9 okrążeń, 7:36,511; 2. Taddy Błażusiak (GASGAS) 9 okrążeń, 7:42,209; 3. Jonny Walker (beta) 9 okrążeń, 7:45,101…

końcowy wynik mistrzostw

1. Billy Bolt (Husqvarna) 310 punktów; 2. Jonny Walker (beta) 260 punktów; 3. Tadek Błażusiak (GASGAS) 194 pkt…

motocykle Husqvarny.

Husqvarna Motorcycles jest powszechnie znana z wprowadzania innowacji i zapewniania wyjątkowych osiągów w swoich produktach drogowych i terenowych, a także ze swojej obecności we wszystkich dyscyplinach wyścigowych na najwyższym poziomie. Dzięki marce pierwotnie założonej w Szwecji w 1903 roku, maszyny Husqvarna Motorcycles są opracowywane i produkowane w Mattighofen w Austrii od 2013 roku.

READ  Robert Lewandowski zdobywa nagrodę Laureus Exceptional Achievement Award 2022

Źródło: Husqvarna Motorcycles GmbH

####

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *