Connect with us

Gospodarka

Jokowi kontynuuje wizytę na Ukrainie przez Polskę: ministrowie

Published

on

Jokowi kontynuuje wizytę na Ukrainie przez Polskę: ministrowie

Ponadto Prezydent będzie kontynuował podróż na Ukrainę przez Polskę. W ciągu ostatnich kilku dni prowadziłem też intensywne rozmowy z kilkoma stronami na temat wizyty Prezydenta na Ukrainie i w Rosji

JAKARTA (ANTARA) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) będzie kontynuował wizytę państwową na Ukrainie przez Polskę po serii spotkań na szczycie G7 w Elmau w Niemczech, powiedział minister spraw zagranicznych Retno Marsudi.

„Ponadto Prezydent będzie kontynuował podróż na Ukrainę przez Polskę. W ostatnich dniach prowadziłem też intensywne rozmowy z kilkoma partiami na temat wizyty prezydenta na Ukrainie iw Rosji – powiedział we wtorek minister Marsudi w Monachium w Niemczech.

Według Marsudiego była też intensywna komunikacja z przewodniczącym Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UN-OCHA), tureckim ministrem spraw zagranicznych oraz sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem.

Prezydent Jokowi miał odwiedzić Ukrainę i Rosję po wzięciu udziału w szczycie G7 w Niemczech w dniach 26-28 czerwca 2022 r., powiedział Marsudi.

Podobne wiadomości: Jokowi promuje silną współpracę gospodarczą z Kanadą

Na Ukrainie iw Rosji prezydent miał spotkać się z przywódcami swoich krajów – prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie i prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie – z przewidywanym terminem spotkania 29-30 czerwca 2022 roku.

Przed wyjazdem za granicę 26 czerwca 2022 r. Prezydent powiedział podczas konferencji prasowej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Soekarno-Hatta w Tangerang, Banten, że jego misją na Ukrainę i Rosję jest rozpoczęcie dialogu w celu zakończenia wojny i doprowadzenia do tworzenie pokoju.

„Po wizycie w Niemczech odwiedzę Ukrainę i spotkam się z prezydentem Zełenskim, aby rozpocząć rozmowę o pokoju” – powiedział Jokowi.

Powiązane wiadomości: Prezydent Jokowi przybywa na szczyt G7 i zostaje powitany przez kanclerz Niemiec

Spotkanie z prezydentem Zełenskim miało na celu promocję zawarcia pokoju między Ukrainą a Rosją w celu odbudowy dostaw żywności zakłóconych konfliktem.

READ  Rosyjski gaz płynie do Niemiec gazociągiem jamalskim gwałtownie spada

Jokowi będzie również realizował podobną misję podczas spotkania z Putinem, zarówno po to, by otworzyć możliwość dialogu pokojowego, jak najszybciej doprowadzić do zawieszenia broni i zakończyć wojnę.

Po Rosji prezydent odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie, aby wznowić rozmowy o współpracy gospodarczej i inwestycjach.

Powiązane wiadomości: Osoby zagrożone głodem w krajach rozwijających się: Jokowi

Powiązane wiadomości: Indonezja i Wielka Brytania zgadzają się na współpracę nad nową energią odnawialną

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *