Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zniszczone rosyjskie czołgi są wystawione w Warszawie, a Polska oklaskiwa odwagę Ukrainy

Published

on

WARSZAWA, 27 czerwca (Reuters) – Dwa rosyjskie czołgi zniszczone na polach bitew północnej Ukrainy zostały w poniedziałek wystawione w Warszawie, powiedział starszy doradca polskiego premiera, co jest dowodem na to, że Kijów może wygrać wojnę.

Polska, która od dawna nie ufała intencjom Rosji w Europie Środkowej i Wschodniej, stała się jednym z najzagorzalszych sojuszników sąsiedniej Ukrainy od czasu, gdy siły prezydenta Władimira Putina rozpoczęły, jak to określa Kreml, „wojskową operację specjalną”.

„Ta wystawa udowadnia, że ​​Rosjan można pokonać” – powiedział dziennikarzom doradca Michał Dworczyk. „Wiele grup ludzi, głównie w Europie, powiedziało, że armia rosyjska jest niezwyciężona… Ten zniszczony rosyjski sprzęt dowodzi, że determinacja i odwaga pomagają pokonać armię rosyjską”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dworczyk przemawiał, gdy wojska rosyjskie zbombardowały Łysychańsk, ostatnie duże miasto we wschodniej prowincji Ługańsk, wciąż zajęte przez wojska ukraińskie. Kontynuuj czytanie

„Widzieliśmy wiele tych czołgów i zniszczyliśmy je” – powiedział James, 56-letni adwokat z Oregonu w Stanach Zjednoczonych, który walczył z armią ukraińską przed przyjazdem do Polski.

„Na szczęście armia ukraińska jest bardzo zmotywowana, bardzo dobrze wyposażona, walcząca na (swojej) ziemi, walcząca o swoje domy, żony i dzieci”.

Według organizatorów wystawy, czołgi mają być również wystawiane w Madrycie i Lizbonie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Kuby Stężyckiego i Pawła Florkiewicza, pismo Alana Charlisha; Adaptacja Johna Stonestreeta

Nasze standardy: Polityka zaufania Thomson Reuters.

READ  Polscy senatorowie przesłuchują cyberekspertów w sprawie sond hakerskich
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *