Connect with us

Zabawa

Ukraińskie prace w toku, z Odessy premiera w Karlowych Warach – The Hollywood Reporter

Published

on

Ukraińskie prace w toku, z Odessy premiera w Karlowych Warach – The Hollywood Reporter

W typowym roku, po obejrzeniu Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach na początku lipca, fani kina wschodnioeuropejskiego wsiedli do dwugodzinnego lotu do Odessy na Ukrainie na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie, pierwsze coroczne wydarzenie dla ukraińskiego kina.

Oczywiście rok 2022 nie jest typowy. Rosyjska inwazja na Ukrainę 24 lutego sprawiła, że ​​tegoroczny OIFF jest nie do utrzymania, ale festiwale w całym regionie okazują ponadgraniczną solidarność z ukraińskimi filmowcami i borykającym się z problemami lokalnym przemysłem. PriFest w Kosowie (26-31 lipca) zgodził się na współpracę z OIFF przy serii specjalnych pokazów filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych ukraińskich debiutantów, a na Warszawskim Festiwalu Filmowym w Polsce zostanie zaprezentowany pełny program konkursowy OIFF, który odbywa się od 14 do 23 października.

Tymczasem w Karlowych Warach festiwal poświęca część swojego programu przemysłowego pokazom ukraińskich filmów fabularnych OIFF będących w toku, poszukujących finansowania lub wsparcia sprzedaży na przekroczenie granicy.

Osiem pełnometrażowych projektów filmów fabularnych, wszystkie w końcowej fazie kręcenia lub postprodukcji i wszystkie wyprodukowane na Ukrainie lub w koprodukcji z Ukrainą, zostanie zaprezentowanych potencjalnym partnerom w ramach programu KVIFF OIFF Works in Progress 5 lipca. celem sekcji OIFF WIP jest promocja ukraińskiego kina wśród międzynarodowych dystrybutorów i partnerów produkcyjnych.

„Zastanawialiśmy się, jak możemy pomóc filmowcom i przemysłowi filmowemu na Ukrainie i wydaje się, że to właściwa droga” – mówi Krystof Mucha, dyrektor wykonawczy Karlowych Warów. „Nie chcieliśmy tylko zrobić gestu, chcieliśmy znaleźć sposób, aby naprawdę i konkretnie wesprzeć ukraińskich filmowców.

Wybór 2022 wydaje się mieć coś dla każdego:

„Firma ze stali”
@babylon13

firma stalowaJulia Hontaruk, która szuka finansowania produkcji Gap, a także światowej dystrybucji i premier na międzynarodowych festiwalach, to wyrywany z nagłówków dramat o trzech weteranach wojny we wschodniej Ukrainie z 2014 roku, którzy ponownie przeżywają traumę po rosyjskiej inwazji w 2022 roku.

Lazy załadowany obraz

„Diagnoza: niezgoda”
@Główny nurt

Debiut reżyserski Denysa Tarasova Diagnoza: niezgodaChcąc wypełnić lukę budżetową 67 000 dolarów (64 000 euro) na ukończenie postprodukcji, to dramat psychopolityczny, którego akcja rozgrywa się w 1977 roku i koncentruje się na głównym wokalu zespołu rockowego, który jest oskarżony o antysowiecką propagandę i zinstytucjonalizowany, tylko po to, by odkryć że KGB używa psychiatrii jako pretekstu do narzucenia leczenia psychiatrycznego osobom niepożądanym politycznie.

Lazy załadowany obraz

„Jesteś wszechświatem”
@ForeFilms

Pavlo Ostrikov, którego film krótkometrażowy 2018 Wypusk ’97 był nominowany do europejskiej nagrody filmowej, prezentuje swój drugi film fabularny jesteś wszechświatem, komedia science fiction o kosmicznym kierowcy ciężarówki, który przewozi radioaktywne odpady na drugą stronę Jowisza i jest świadkiem eksplozji Ziemi, która czyni go ostatnim człowiekiem we wszechświecie. Ale nie ostatnia osoba: Francuzka mieszkająca na stacji naukowej w pobliżu Saturna daje nadzieję na kontakt z ludźmi.

Lazy załadowany obraz

’Szklany Dom’
@katalog filmów

Szklany Domtrzecia cecha po omacku Reżyser Taras Dron, który szuka przedsprzedaży i międzynarodowego przedstawiciela handlowego, to ukraińsko-rumuński dramat o matce, która po zniknięciu córki ze starszym chłopakiem podejrzewa, że ​​jej córka może być zamieszana w handel narkotykami .

Lazy załadowany obraz

„Dzień Chryzantemy”
@obrazy z głównego nurtu

Szymon Mozgowi Dzień Chryzantemy, koprodukcja z Macedonią Północną, to głośny dramat o tradycyjnej uzdrowicielce, która w tajemniczy sposób przeżywa wybuch jądrowy, ale całkowicie traci pamięć. Młody lekarz próbuje pomóc, ale odzyskane wspomnienia stają się nie do zniesienia i zbliżają kobietę do śmierci. Projekt poszukuje funduszy na montaż, miksowanie dźwięku, korekcję kolorów, muzykę i efekty wizualne, a także międzynarodowego agenta sprzedaży.

Lazy załadowany obraz

„Kiedy mieliśmy 15 lat”
@cyfrowa religia

Debiut reżyserski Anny Buryachkovej Kiedy mieliśmy 15 latOczekiwanie na dodatkowe fundusze na postprodukcję, międzynarodowy agent sprzedaży i spoty festiwalowe, to osobisty dramat o młodej dziewczynie, która zmaga się ze swoją seksualnością i przeszłymi nadużyciami, próbując znaleźć swoje miejsce w świecie dorosłych.

Lazy załadowany obraz

„demony”
@Kristi Films

demonyprzez reżysera Natalkę Vorozhbyt, której złe drogi to oficjalne zgłoszenie do Oscara Ukrainy w tym roku, zainspirowane twórczością rosyjskiego mistrza groteskowego Nikołaja Gogola w jego historii o bezdomnym mężczyźnie z Rosji, który zaprzyjaźnia się z Ukrainką, aby przeżyć zimę za więcej, niż się spodziewał. Projekt poszukuje dodatkowych środków na dokończenie zdjęć, a także pomoc w postprodukcji.

Lazy załadowany obraz

’Kochasz mnie?’
@produkcja rodzinna

I reżyser Tonia Noyabrova (bohater moich czasów) poszukuje środków na postprodukcję w celu ukończenia korekcji kolorów i miksowania dźwięku Kochasz mnie?historia dorastania 16-letniej dziewczyny z sowieckiej Ukrainy w latach 90., której rozwój osobisty odzwierciedla rozwój jej wkrótce niepodległego kraju.

Najlepszy projekt w toku, oceniany przez międzynarodowe jury branżowe, otrzyma nagrodę w wysokości 10 500 USD (10 000 EUR) od praskiego Barrandov Studios.

READ  Blanka Lipińska relacjonuje proces wyposażenia mieszkania i przedstawia "PĘCZEK" z suszu za 600 zł
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *