Connect with us

Gospodarka

John McAfee aresztowany w Hiszpanii. Jest ekstradowany za oszustwa podatkowe

Published

on

John McAfee to programista, który swoją pierwszą reklamę nakręcił w latach 80 program Antywirus. Kierował firmą do połowy lat 90., a następnie przeniósł się do innych firm. Niedawno zyskał rozgłos jako kandydat na prezydenta Partii Libertariańskiej i rozpoznawalną postać na rynku kryptowalut.

John McAfee aresztowany w Hiszpanii w celu ekstradycji

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformował, że hiszpańskie służby bezpieczeństwa aresztowały Johna McAfee. Programista i biznesmen czekają teraz na dostawę. linia Ze Stanów Zjednoczonych wniesie przeciwko niemu zarzuty oszustwa podatkowego. W ostatnich latach mężczyzna zarabiał na promowaniu i doradzaniu kryptowalutom oraz wielokrotnie występował na różnych imprezach. Jego dochody wzrosły po tym, jak sprzedał prawa do filmu z powodu swojego życia.

Niemniej jednak mówi się, że McAfee nie składał zeznań w latach 2014-2019 faktura VAT. Jest również oskarżony o ukrywanie swojej własności pod cudzymi nazwiskami. Nieruchomość, Samochody lub jachty. Grozi mu do pięciu lat więzienia za uchylanie się od płacenia podatków i do jednego roku więzienia za przypadkowe niezłożenie zeznania podatkowego. Sąd może również orzec grzywny i grzywny nadzorcze.

Obejrzyj wideo
Aplikacje mobilne do ochrony danych

Firma McAfee przyznała się do niepłacenia podatków

Firma McAfee może mieć problemy z uniknięciem konsekwencji. W filmie, który zamieścił na Twitterze rok temu, były kandydat na prezydenta mówi, że walczy na wygnaniu, ponieważ został oskarżony o jego używanie kryptowaluty w działaniach przestępczych przeciwko rządowi USA. W tym samym filmie przyznaje się, że unikał płacenia faktura VAT przez osiem lat. Według McAfee Stany Zjednoczone Ameryki ogranicza kryptowaluty, ponieważ uniemożliwiają rządowi pobieranie podatków dochodowych, gdy są one szeroko stosowane.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.