Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jarosław Kaczyński bez rękawiczek. Rzecznik PiS wyjaśnia zachowanie

Published

on

Jarosław Kaczyński bez rękawiczek.  Rzecznik PiS wyjaśnia zachowanie

  • Na pytanie o ten incydent poseł PiS ocenił go jako „szykownego”.
  • Fogiel kilkakrotnie podkreślał, że „nie ma mowy o lekceważeniu ograniczeń”. – Była dezynfekcja rąk, dystans i maski
  • Odnosząc się do wcześniejszego odejścia szefa PiS z uroczystości, Fogiel powiedział, że Kaczyński ma „bardzo napięty harmonogram”.

Przypomnijmy. Prezydent, premier i wszyscy ministrowie nosili maski i rękawiczki po szalejącej pandemii koronawirusa. Jedynym, który się wyrwał, był Jarosław Kaczyński. Andrzej Duda celowo zdjął rękawiczkę, by uścisnąć dłoń prezesowi PiS podczas nominacji na wicepremiera.

Radosław Fogiel, zastępca przedstawiciela PiS w TVN24, ocenił ten incydent jako „szykowny”. Twierdził, że przestrzegano wszystkich procedur bezpieczeństwa.

– Zalecenia lekarzy mówią o częstym myciu i dezynfekcji rąk. Dowiedziałem się celowo, że środek dezynfekujący jest dostępny w gabinecie Prezydenta poza ogrodami. – Możesz mieć rękawiczki, ale nie są one wymagane – powiedział.

Fogiel zapewnił, że Kaczyński zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. – Nie było prośby o założenie rękawiczek, była to sprawa dobrowolna. Były dostępne dla każdego, kto chciał z nich korzystać. Mam wrażenie, że szukamy dziury w całości – dodał.

Fogiel kilkakrotnie podkreślał, że „nie ma mowy o lekceważeniu ograniczeń”. – Była dezynfekcja rąk, dystansu i masek, choć robiono to w powietrzu – powiedział.

READ  Rząd polski, pierwotny plan związków zawodowych dotyczący wycofania węgla do 2049 roku

Zdaniem zastępcy przedstawiciela PiS, o podobnych „drobiazgach” można uświadomić politykom opozycji. – Przestrzegano wszystkich zasad bezpieczeństwa. Rozumiem, że moglibyśmy o tym porozmawiać, gdyby ktoś kichnął bez maski. Problem, o którym mówimy, jest nieco fikcyjny (…). Nie można odnieść wrażenia, że ​​będziemy apelować o nieistniejące ograniczenia – powiedział Fogiel.

Jego zdaniem „powinniśmy bardziej skoncentrować się na promowaniu prawidłowego noszenia masek i zakrywania nimi nosa”.

Po uroczystości Kaczyński jako jeden z pierwszych opuścił ogrody Pałacu Prezydenckiego, w którym zaprzysiężono rząd. Nie był na pamiątkowej sesji zdjęciowej. – Jarosław Kaczyński miał napięty kalendarz roli prezesa PiS – powiedział Fogiel.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

(mba)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *