Connect with us

Najważniejsze wiadomości

HRT jest wysyłane z Polski w celu rozwiązania problemu niedoboru w Wielkiej Brytanii

Published

on

Produkty hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) mogą być wysyłane z Polski i innych krajów europejskich od przyszłego tygodnia, aby wypełnić niedobór w Wielkiej Brytanii.

Główni dostawcy HRT ogłosili, że przygotowują się do wprowadzenia produktów jako rozwiązania krótkoterminowego, jednocześnie rozwiązując długoterminowe problemy z dostawami.

Ponad milion kobiet w Wielkiej Brytanii stosuje obecnie jakąś formę HTZ, która pomaga radzić sobie z objawami menopauzy poprzez zwiększenie poziomu estrogenów i innych hormonów.

Wina to brak Zwiększony popyt ze względu na relacje w mediach dotyczące menopauzy i ogólnych kwestii związanych z łańcuchem dostaw.

Teraz dostawcy narkotyków mówią, że „oceniają wszystkie opcje zwiększenia krótkoterminowej podaży”.

Theramex – który wytwarza około 12 różnych leków HTZ, w tym pigułki Bijuva i plastry Femseven – twierdzi, że pracuje nad uzyskaniem specjalnego zezwolenia na import produktów z Francji.

Tina Backhouse, dyrektor generalny Theramex w Wielkiej Brytanii, opowiadała Strażnik Aby uzyskać tę zgodę, współpracują z Agencją Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej.

„Przyglądamy się zarówno krótkoterminowym, jak i długoterminowym rozwiązaniom, aby wprowadzić inne produkty z innych krajów” – powiedziała.

Niedobory dotyczyły głównie podaży Estogelu – jednego z najpopularniejszych leków HRT produkowanych przez Besins Healthcare. Przedstawiciel firmy powiedział, że „ocenia wszystkie opcje zwiększenia krótkoterminowych dostaw estrogelu do Wielkiej Brytanii”.

„Przyglądamy się rozwiązaniom krótko- i długoterminowym”, mówią dostawcy HRT.

(Getty Images/iStockphoto)

Lekarze i eksperci ds. zdrowia kobiet z zadowoleniem przyjęli nową krótkoterminową poprawkę i większe wsparcie rządu w obliczu niedoboru.

dr Shirin Lakhani, lekarz i rzeczniczka zdrowia kobiet, powiedziała: „Objawy menopauzy mogą być wyniszczające i obejmować niepokój i bezsenność. Tak wiele kobiet polega na HTZ i ma trudności z dostępem do niektórych leków.

„HRT nie jest luksusem, ale tak jest traktowane. Istnieje przekonanie, że nieprzyjmowanie HTZ przez jakiś czas nie jest wielkim problemem, ale jest to bardzo złe. Wpływ na zdrowie psychiczne kobiety jest ogromny.

„Musimy słuchać kobiet”

READ  Jarosław Sachajko: Powinniśmy stworzyć koalicję z PiS
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.