Connect with us

Gospodarka

GIS: wycofane produkty Biedronki i Lidla. Te produkty mogą być niebezpieczne. Nie kupuj tego [11.09]

Published

on

GIS: wycofane produkty Biedronki i Lidla.  Te produkty mogą być niebezpieczne.  Nie kupuj tego [11.09]

Wycofane produkty z popularnych sklepów. Czego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych sklepach. Nie ma miesiąca bez niebezpieczeństwa szkodliwych bakterii i innych substancji w żywności. Mogą znajdować się w jajach, mięsie, wędlinach, cukierkach, sokach lub piwie. Co prawda, bez winy sklepów detalicznych, skażone produkty nie omijają żadnej sieci: trafiają do sklepów w Biedronce, Lidlu, Netto czy Leclerc.

Główny Inspektor Sanitarny wkracza niezwłocznie, a handlowcy wycofują towar z rynku. Jeśli ktoś ma czas na zakup towaru z wadliwej partii, może zwrócić towar bez paragonu. Gorzej, kiedy go skonsumował. Co prawda sklepy są zobowiązane do wyświetlania informacji o odbiorze niewłaściwej partii, ale być może w tej chwili nie odwiedzamy tego rynku i nie zdajemy sobie sprawy, że kupowana przez nas żywność stanowi zagrożenie dla zdrowia. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa sprawdzajmy od czasu do czasu zakładkę Ostrzeżenia na gis.gov.pl.

Zobacz, które produkty i dlaczego stanowią największe zagrożenie w kolejnych 30 sekwencjach.

Najnowsze powiadomienia GIS. Sprawdź wycofane produkty

Jakie produkty GIS zabrał ze sklepów? Czego lepiej nie jeść, kiedy mogą być szkodliwe dla zdrowia? Sprawdź najnowsze alerty GIS.

Powiadomienia i ostrzeżenia o produktach są publikowane przez GIS, ponieważ zawierają substancje, które mogą powodować na przykład alergie, zatrucia, a nawet śmierć.

Główny Inspektorat Sanitarny to instytucja, której misją jest zapobieganie i minimalizowanie negatywnych skutków zdarzeń zdrowotnych.

Wideo

READ  Obława na bezpośrednie inwestycje zagraniczne: OPEC mówi IEA, aby przestała podważać umowy naftowe, ExxonMobil zatwierdza projekt o wartości 12,7 miliarda dolarów w Gujanie, MM Group modernizuje zakład w Polsce | fDi Intelligence – Twoje źródło informacji o bezpośrednich inwestycjach zagranicznych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *