Connect with us

Gospodarka

Mniej jeździsz, mniej płacisz OC: 27.09.2020. Takie rozwiązanie bije rekordy popularności. Co mówią polscy kierowcy?

Published

on

Kierowcy, którzy jeżdżą mniej, płacą nawet o jedną trzecią taniej za ubezpieczenie samochodu. Firmy uzależniające cenę ubezpieczenia od ilości przejechanych kilometrów biją rekordy popularności. To rozwiązanie jest powszechne w Wielkiej Brytanii, ale nie jest popularne w Polsce

Dane z ITS Telematics Solutions pokazują, że liczba kilometrów przebytych w Wielkiej Brytanii spadła do około 80 procent podczas pandemii. Wartości przed wybuchem. Z drugiej strony ruch w godzinach szczytu zmniejszył się o jedną trzecią. Brytyjska firma ByMiles sprzedaje polisy, za które wysokość składki zależy głównie od liczby przejechanych kilometrów. Od początku roku odnotowuje 75-procentowy wzrost sprzedaży.

– W Polsce nie ma sprawdzalnych danych o tym, ile dany pojazd faktycznie jeździ, jak ma to miejsce w Wielkiej Brytanii. Po pierwsze dlatego, że sprzęt używany do takiej kontroli jest za drogi – mówi Wojciech Rabiej, Prezes Zarządu Porowneo.pl. – W naszym kraju kierowca, który wypełnia wniosek o ubezpieczenie swojego samochodu, podaje tylko liczbę przejechanych kilometrów rocznie – tłumaczy.

Wcześniejsza emerytura – emerytura dla osób rozpoczynających wczesny start! Nowe przepisy dają zarówno kobietom, jak i mężczyznom prawo do przejścia na emeryturę przed 60. rokiem życia, a najniższa gwarantowana emerytura w 2021 roku wyniosłaby 1560 zł. Aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie, kliknij teraz ten tekst!

A jak jest w Polsce? – Pandemia jak dotąd znacząco zmieniła sposób, w jaki korzystamy z pojazdów. Widzimy istotne różnice w danych o ruchu generowanych przez użytkowników NaviExpert. Nieustannie śledziliśmy kolejne etapy blokady, od Wielkanocy, kiedy ruch spadł nawet o 53 proc., Do weekendu maja, kiedy to średnia długość tras spadła o 30 proc., A skończywszy na świętach, w których było dużo ludzi. zrezygnował z wyjazdów za granicę – tłumaczy Adam Bąkowski, Prezes Telematics Technologies. Analiza aktualnych danych pokazuje również, że ruch w dużych miastach jest jednocześnie na niższym poziomie niż rok temu.

READ  Recesja w Polsce jedna z najbardziej płaskich w Europie

przeczytaj także

Jednak firmy w Polsce zazwyczaj nie używają narzędzi do sprawdzania, którzy kierowcy faktycznie jeżdżą mniej i są bezpieczniejsi. Chociaż wytyczne do wykorzystania rozwiązań telematycznych oferują już Link4, PZU czy Ergo Hestia.

Jak się jednak okazuje, sami kierowcy nie są zwolennikami rozwiązań telematycznych. Z badania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w 2016 roku wynika, że ​​większość z nich nie chce, aby ktokolwiek kontrolował sposób poruszania się po ulicach (55% respondentów), nawet jeśli w zamian za ubezpieczenie musieliby płacić taniej. Z drugiej strony ci, którzy chcą zgodzić się na monitorowanie swojego stylu jazdy (40 procent), uważają, że cena ich polisy powinna spaść co najmniej o połowę w zamian.

Wcześniejsza emerytura – emerytura dla osób rozpoczynających wczesny start! Nowe przepisy dają zarówno kobietom, jak i mężczyznom prawo do przejścia na emeryturę przed 60. rokiem życia, a najniższa gwarantowana emerytura w 2021 roku wyniosłaby 1560 zł. Aby dowiedzieć się więcej o tym projekcie, kliknij teraz ten tekst!

Wideo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *