Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jarosław Sachajko: Powinniśmy stworzyć koalicję z PiS

Published

on

– Powinniśmy dołączyć do koalicji z PiS, aby zmienić rzeczywistość – powiedział Jarosław Sachajko z polskiej koalicji PSL-Kukiz’15. – PiS korzysta z wielu naszych pomysłów – powiedział gość porannej rozmowy w RMF FM.

Odnosząc się do wykluczenia przez PSL koalicji z PiS, Jarosław Sachajko przypomniał, że decyzja ta należy do rady programowej polskiej koalicji. – Kierownictwo powinno spotkać się z PiS i sprawdzić, czy jest szansa na wspólną pracę – dodał.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem potwierdził, że „była propozycja wstąpienia do koalicji rządzącej”.

– Propozycja wejścia do rządu jest dla mnie i Pawła Kukiza nie do przyjęcia – powiedział Jarosław Sachajko, gość porannego wystąpienia w RMF FM.

Na pytanie, czy zaproponowano mu stanowisko ministra rolnictwa, członek polskiej koalicji PSL-Kukiz’15 powiedział, że „nie ma bezpośredniej propozycji”.

– Oferta wejścia do rządu i zostania wiceministrem ds. Pensji menadżera supermarketu nie pasuje do Pawła Kukiza, mnie ani innych polityków polskiej koalicji. Chcemy załatwić sprawy polskie – powiedział poseł.

– Dziś zagłosowałbym przeciwko nowej ustawie o dobrostanie zwierząt – powiedział Jarosław Sachajko w internetowej części porannej rozmowy na temat RMF FM, nawiązując do zapisów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Likwidacja ferm norek w Polsce od razu wiąże się ze wzrostem o 20 proc. Ceny na wędliny – wyjaśnił zastępca szefa Komisji Rolnictwa.

Według niego „norek zjada odpady rzeźnicze, a dzięki temu, że pozbywają się tych odpadów, mamy takie tanie produkty mięsne”.

Poseł polskiej koalicji PSL-Kukiz’15 podkreślił, że likwidacja gospodarstw rolnych oznacza konieczność kosztownej utylizacji odpadów w inny sposób. – Jest ich naprawdę gigantyczna ilość, jako państwo oszczędzamy około miliarda złotych dzięki temu, że je mamy (norek) – przekonywał.

READ  Polska ogranicza dostęp do granicy białoruskiej w miarę pogłębiania się kryzysu migracyjnego

Robert Mazurek

Karol Pawłowicki Joanna Potocka

Przeczytaj na RMF24.pl

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *