Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Football Santos dał pracę Polsce po sukcesie z Portugalią, mówi FA | Potężny 790 KFGO

Published

on

Football Santos dał pracę Polsce po sukcesie z Portugalią, mówi FA |  Potężny 790 KFGO

WARSZAWA (Reuters) – Polska wyznaczyła Fernando Santosa na swojego nowego trenera ze względu na jego doświadczenie w prowadzeniu drużyny narodowej i osiągnięcia, powiedział we wtorek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

Santos, który poprowadził Portugalię do sukcesu na Euro 2016 i Lidze Narodów 2018-19 z Cristiano Ronaldo jako kapitanem, został ogłoszony nieoficjalnie w poniedziałek, kiedy Kulesza udostępnił swoje zdjęcie z 68-latkiem na Twitterze.

– Chcieliśmy trenera, który ma już doświadczenie w prowadzeniu drużyny narodowej, żeby nie musiał uczyć się w pracy – powiedział Kulesza na konferencji prasowej.

„Ale przede wszystkim chcieliśmy odnoszącego sukcesy trenera. Taki trener został dziś powołany.”

Santos jest dopiero drugim polskim trenerem w tym stuleciu z międzynarodowym doświadczeniem, po Leo Beenhakkerze, który prowadził drużynę w latach 2006-2009.

Zanim został trenerem Portugalii w 2014 roku, Santos spędził cztery lata w Grecji. Na poziomie klubowym nadzorował między innymi Porto, AEK Ateny, Panathinaikos, Sporting i Benfikę.

– Zwracam szczególną uwagę na dwa słowa – „nas” i „zwyciężyć” – powiedział Santos, gdy został przedstawiony na Stadionie Narodowym w Warszawie.

„Będziemy musieli przyzwyczaić się do wygrywania, ponieważ myślę, że ta drużyna narodowa ma wszystko, czego potrzeba, aby konkurować z każdą dużą drużyną”.

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił nie przedłużać kontraktu byłego trenera Czesława Michniewicza po tym, jak poprowadził drużynę do fazy pucharowej mistrzostw świata po raz pierwszy od 36 lat na turnieju w Katarze w 2022 roku.

Był krytykowany przez swój kraj ojczysty za jego w dużej mierze defensywny skład w pierwszym meczu z Meksykiem.

Pozycja Santosa w Portugalii skończyła się w grudniu po tym, jak kraj ten odpadł w ćwierćfinale mistrzostw świata. Jego kontrakt z Polską obejmuje dwa cykle eliminacyjne – do Euro 2024 i Mistrzostw Świata 2026 – poinformował PZPN.

READ  Polska opozycja proponuje utworzenie nowego rządu – POLITICO

(Reportaż Anity Kobylinskiej w Waszyngtonie, dodatkowe reportaże Patricii Rua w Lizbonie; montaż: Christina Fincher)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *