Connect with us

Świat

Nate Silver i FiveThirtyEight występują w programie ABC Chopping Block

Published

on

Nate Silver i FiveThirtyEight występują w programie ABC Chopping Block

Ta relacja jest jedną z kilku wiadomości, które ukazały się w tym tygodniu powiernik, biuletyn odsłania kurtynę w mediach. Zapisz się do tutaj i przesyłaj swoje pytania, wskazówki i skargi tutaj.

Słynny guru statystyk Nate Silver i jego strona internetowa FiveThirtyEight są na krawędzi, dowiedział się Confider, gdy ABC News stara się obniżyć koszty.

Decyzja w sprawie przyszłości słynnego portalu analiz politycznych, ekonomicznych i sportowych ma zostać podjęta latem, kiedy wygaśnie kontrakt Silvera, poinformowało nas kilka osób znających sytuację.

Często wojowniczy Srebrny, który poszedł na dno ponowne badanie za wyniki wyborów na swojej stronie internetowej, teraz stoi w obliczu niepewnej przyszłości, ponieważ szef wiadomości Kim Godwin analizuje publikację, która nigdy nie przyniosła zysku.

FiveThirtyEight nie obsadziło kluczowych stanowisk, w tym redaktora naczelnego (Micah Cohen odszedł z Data Site Stacker w zeszłym roku), redaktora politycznego (dołączyła Sarah E. Frostenson Washington Post) i redaktor sportowy (Sara Ziegler została podbita przez The New York Times).

Znawcy skarżyli się Confiderowi, że brak entuzjazmu ABC w budowaniu biznesu subskrypcyjnego wokół FiveThirtyEight był „straconą szansą”, która mogła zmienić witrynę w źródło dochodu dla Disneya.

Ale zamiast tego ABC może spróbować zlecić publikowanie na zewnątrz.

Czy podoba ci się to, co czytasz? Zapisz się do newslettera Confider tutaj i uzyskaj doskonałe relacje od zespołu medialnego The Daily Beast, dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy poniedziałek wieczorem.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy dyskutowano o przejęciu FiveThirtyEight: w 2017 roku Silver prowadził rozmowy z obydwoma firmami Atlantycki i The Athletic o sprzedaży, poinformowały nas dwie osoby zaznajomione z sytuacją.

Pytania o przyszłość FiveThirtyEight pojawiają się, gdy Silver spotyka się z publiczną krytyką za poleganie na sondażach, aby błędnie przewidzieć „czerwoną falę” w wyborach śródokresowych.

READ  Koronawirus - raport dnia. Sobota 5 grudnia

„Nie mam wątpliwości, że FiveThirtyEight zostało wykorzystane przez partyzanckie źródła do stworzenia fałszywego wrażenia na temat wyborów i że Nate był tego świadomy i nie odnosząc się do tego, ostatecznie pomógł powiedzieć o tym narodowi amerykańskiemu. „oszukać to, co wydarzyło się w wyborach w USA” – powiedział Confider strateg Demokratów i były producent wiadomości ABC, Simon Rosenberg. „To egzystencjalne zagrożenie dla FiveThirtyEight. Jeśli odmówi przeprowadzenia znaczących reform i zmian, elita polityczna powinna zwrócić się do innych źródeł informacji o sondażach”.

Silver nie odpowiedział na prośbę o komentarz, ale rzecznik ABC News napisał do Confidera: „Nie ma żadnych zbliżających się decyzji dotyczących naszych relacji z 538”.

Zapisz się do newslettera Confider tutaj i uzyskaj doskonałe relacje od zespołu medialnego The Daily Beast, dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy poniedziałek wieczorem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *