Connect with us

Świat

Podejrzany kłusownik zadeptany na śmierć przez słonie w RPA

Published

on

Trzech podejrzanych kłusowników próbowało uciec strażnikom Parku Narodowego Krugera, kiedy natknęli się na stado słoni hodowlanych.

Kiedy podejrzani zobaczyli, że są śledzeni, „upuścili siekierę i torbę z zapasami” i uciekli przed strażnikami – głosi oświadczenie.

Strażnicy wezwali pomoc Południowoafrykańskich Sił Powietrznych Policyjnych i jednostki K9. Jeden z podejrzanych został następnie aresztowany i „poinformował strażników, że grupa napotkała stado słoni i nie była pewna, czy jego wspólnikowi udało się uciec”. Instrukcja dodana.

„Strażnicy odkryli, że jego wspólnik został poważnie stratowany i niestety zmarł. Trzeci podejrzany miał zranić oko, ale nadal uciekał. Karabin został odzyskany, a sprawa została przekazana policji, która wraz z Zespół patologów zajął się miejscem zdarzenia ”- kontynuowano zeznania. Trwają poszukiwania trzeciego podejrzanego.

Wzywając tych, którzy mieszkają w pobliżu, do udzielania informacji, Gareth Coleman, dyrektor generalny Parku Narodowego Krugera, powiedział: „Jesteśmy dumni z pracy zespołowej i poświęcenia naszego Rangers Corp, naszych lotników i jednostki K9. Szkoda, że ​​straciliśmy życie niepotrzebnie. Tylko dzięki dyscyplinie, pracy zespołowej i wytrwałości możemy pomóc powstrzymać falę kłusownictwa nosorożców w KNP ”.

„Kampania przeciwko kłusownictwu jest obowiązkiem nas wszystkich. Zagraża życiu, niszczy rodziny i potrzebuje bardzo potrzebnych środków do walki z przestępczością, które można by wykorzystać do tworzenia i rozwoju miejsc pracy” – powiedział.

W osobnym incydencie następnego dnia (niedziela) trzech innych podejrzanych kłusowników, którzy posiadali wysokiej jakości strzelbę myśliwską, sprzęt kłusowniczy i amunicję, aresztowano w Parku Narodowym Krugera.

Dlaczego liczba białych nosorożców wzrosła o 34 000%

Coleman powiedział w oświadczeniu z parku przesłanym w poniedziałek do CNN: „Mamy nadzieję, że te aresztowania stanowią mocną wiadomość dla kłusowników, że jesteśmy bardziej niż zdeterminowani, aby zatrzymać ich na ich tropie, aby zapewnić przetrwanie naszym nosorożcom”. Gatunki.

„Mamy strategie, które pozwolą nam wygrać tę kampanię. Aresztowania są dobrym wzmocnieniem moralnym dla naszych mężczyzn i kobiet, którzy stoją na czele kampanii przeciwko kłusownictwu”.

READ  Kaczyński chce uderzyć w branżę futrzarską. Wraz z PO i lewicą broni się przed ruchem prezydenta
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *