Connect with us

Świat

Niemiecka policja reaguje na groźbę synagogi, nie zgłoszono żadnych obrażeń

Published

on

HAGEN, Niemcy, 15 września (Reuters) – Duża liczba uzbrojonych policjantów została rozmieszczona w celu ochrony synagogi w zachodnich Niemczech w środę wieczorem po tym, jak władze ogłosiły, że otrzymały informację o zagrożeniu.

Podczas operacji w synagodze w Hagen, 200-tysięcznym mieście na skraju Zagłębia Ruhry, nikt nie został ranny, powiedział miejscowy policjant.

Rzecznik policji powiedział, że operacja rozpoczęła się o 19:30 czasu lokalnego i będzie kontynuowana. Odmówiła podania dalszych szczegółów na temat zagrożenia, które zbiegło się w czasie z żydowskim świętem Jom Kippur, kiedy czujni Żydzi czuwali przez noc w synagogach. Nie było jasne, czy ktoś był w synagodze.

„Mamy sygnały o możliwym zagrożeniu w związku z żydowskim obiektem w Hagen” – wcześniej policja Dortmundu nazywa na Twitterze. „W odpowiedzi podjęto środki ochronne. Jesteśmy w bliskim kontakcie ze społecznością żydowską”.

Policja dodała później, że ulica przed synagogą była zablokowana i na żądanie eskortowała przechodniów przez zablokowany odcinek.

W 2019 r. prawicowy ekstremista zaatakował z użyciem broni palnej synagogę w Halle na wschód od miasta Halle i zastrzelił dwóch przechodniów. Następnie policja znalazła się pod ostrzałem za zbyt powolną wizytę na miejscu, chociaż w końcu aresztowali napastnika, który obecnie odsiaduje dożywocie za morderstwa.

Reportaż Stephane Nitschke, scenariusz Thomas Escritt, montaż Rosalba O’Brien i Grant McCool

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Donald Trump zaraził się. Prezydent Stanów Zjednoczonych był hospitalizowany
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *