Connect with us

Gospodarka

Fitch potwierdza rating Polski A- ze stabilną perspektywą

Published

on

W piątek wieczorem agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie A- z perspektywą stabilną, podaje Warsaw Business Journal, powołując się na agencję PAP.

Fitch prognozuje, że deficyt sektora publicznego w Polsce wyniesie 5,7% PKB w 2021 roku i 3,7% w 2022 roku.

„Ocena na poziomie A równoważy zróżnicowaną gospodarkę, która rozwijała się w rekordowym tempie w ostatnich latach, solidne ramy polityki pieniężnej i makroekonomiczne w porównaniu z krajami z oceną A o niższym PKB na mieszkańca i wysokim, choć malejącym zadłużeniu zagranicznym”, komunikat prasowy powiedział.

“Stabilna perspektywa ratingu odzwierciedla odporność Polski na szok pandemiczny oraz oczekiwania Agencji, że w tym roku nastąpi poprawa dynamiki PKB i spadek deficytu budżetowego, przy znacznym wzroście długu publicznego w 2020 r., A kontynuacja pandemii ma negatywne negatywne czynniki ryzyka.” dodał Fitch.

Fitch prognozuje, że deficyt sektora publicznego w Polsce wyniesie 5,7% PKB w 2021 r. (Styczniowe prognozy agencji: 4,9% deficytu) i 3,7% w 2022 r. (Poprzednio 3,1% deficytu).

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, przedstawione zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu czy przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *