Connect with us

Gospodarka

Morawiecki: Sojusz Ukrainy, Polski i Wielkiej Brytanii chroni…

Published

on

(MENAFN-UkrinForm) Współpraca między Wielką Brytanią, Polską i Ukrainą to walka o bezpieczeństwo w regionie, ponieważ bezpieczeństwo pozwala na rozwój życia gospodarczego, handlu i kultury.

„Najważniejszą wartością jest oczywiście bezpieczeństwo w regionie. Życie gospodarcze, handel i kultura mogą się rozwijać dzięki bezpieczeństwu. Dlatego wszyscy jesteśmy nią zainteresowani, a taka współpraca to walka o bezpieczeństwo w regionie – powiedział na wspólnej konferencji prasowej z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem prezes Rady Ministrów RP Mateusz Morawiecki. Raport korespondentów Ukrinformu.

Morawiecki zauważył, że Polska była świadkiem destabilizacji na wschodniej flance NATO, a Wielka Brytania wyczuła „szeroki zasięg” Rosji, gdy rosyjscy tajni agenci otruli Skrypalów w Salisbury.

„Wielka Brytania jest ważna, ponieważ z jednej strony jest członkiem NATO, obecnie znajduje się poza Unią Europejską, a także jest naszym głównym partnerem handlowym. Jesteśmy bardzo, bardzo często w kontakcie z naszymi brytyjskimi kolegami. Nad tym formatem pracują też nasi ministrowie – powiedział premier RP.

Jak informowaliśmy, premier Polski Mateusz Morawiecki przybył do Kijowa 1 lutego. To jego pierwsza wizyta na Ukrainie jako premiera, którą odbył od grudnia 2017 roku. Jesienią ubiegłego roku premierzy Ukrainy i Polski spotkali się na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

olej

MENAFN01022022000193011044ID1103626667

Zastrzeżenie: MENAFN dostarcza informacje „tak jak są” bez jakiejkolwiek gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność lub wiarygodność jakichkolwiek informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi związane z tym przedmiotem, skontaktuj się z powyższym sprzedawcą.

READ  Przywódcy UE obawiają się wyjścia Polski po orzeczeniu sądu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *