Connect with us

technologia

Zakup cyfrowej konsoli PlayStation 3 może trwać tylko tak długo, jak bateria PRAM bez serwera Sony

Published

on

Wiadomość, że Sony wyłączyła tego lata serwery PlayStation Storefront dla PS3, rozprzestrzeniła się w poniedziałek w Internecie jak błyskawica. Dyskurs w komentarzach został wypełniony retoryką anty-DRM i obietnicami tylko o fizycznych kolekcjach gier, ponieważ twoje cyfrowe zakupy PS3 mogą nie być już odtwarzalne bez serwera treści, z którym można się połączyć. Nawet jeśli legalne zakupy zostaną zainstalowane na dysku twardym konsoli, zanim Sony przełączy przełącznik, mogą przetrwać tylko tak długo, jak długo wewnętrzny zegar pozostaje zsynchronizowany. Dlaczego Ten przewodnik dotyczący wymiany baterii PS3 PRAM został napisany przez [Andrew] odzyskał znaczenie. Po wymianie baterii wewnętrzny zegar musi zostać zresetowany i musi to sprawdzić sieć PlayStation (wiesz, ta, która wkrótce się wyłączy).

Grupa ochrony przyrody [Does it play?] pojechał do domu wpływ takiej decyzji biznesowej firmy Sony na Twitterze. Wątek szybko zwraca uwagę, że nawet jeśli użytkownicy mogą szybko pobrać wszystkie swoje zakupy z powrotem na system PS3 przed rzekomym terminem 2 lipca, jeśli zegar systemowy zostanie zsynchronizowany, te gry mogą już nie nadawać się do gry. Wymiana baterii PRAM i ponowne podłączenie do PlayStation Network przed zamknięciem serwerów przez Sony powinno zaoszczędzić użytkownikowi więcej czasu na granie. Jednak bez dalszych zmian w polityce licencyjnej Sony niewiele więcej można fizycznie zrobić, aby zapewnić, że te cyfrowe gry na PS3 będą nadal działać.

Firma Sony nie jest jedyną, która ma gniew obrońców praw cyfrowych w związku z zaprzestaniem świadczenia usług online. Nintendo zamknęła sklep DSI w 2017 roku i Microsoft wyłączył dostęp do oryginalny serwer Xbox LIVE w 2010 roku. Wszyscy trzej główni producenci konsoli zawiedli swoich konsumentów, w jakiś sposób uniemożliwiając im ponowne robienie zakupów. Jednak fakt, że tak wiele ekskluzywnych produktów PS3 było kiedykolwiek dostępnych tylko cyfrowo, tylko pogarsza problemy z prawami cyfrowymi. Włożenie nowej baterii pastylkowej może nie być trwałym rozwiązaniem, którego wszyscy teraz szukają, ale ponowne zapoznanie się z procesorem Cell nie zaszkodzi.

READ  Zdjęcia Google dodają nowy filtr dostosowujący HDR dla pikseli


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *