Connect with us

Gospodarka

Finlandia i Polska są gotowe do rozwijania dyplomacji zdrowotnej z Iranem

Published

on

TEHRAN – Finlandia i Polska zgłosiły chęć zacieśnienia współpracy w sektorze zdrowia z Iranem.

Mohammad Hossein Nicknam, dyrektor departamentu spraw międzynarodowych w Ministerstwie Zdrowia, spotkał się w środę osobno z ambasadorem Republiki Finlandii w Teheranie Kari Kahiluoto oraz chargé d’affaires Polski Wojciechem Unoltem w Teheranie.

Kahiluoto ogłosiło chęć rozwijania dyplomacji zdrowotnej z Iranem, podkreślając, że Iran odniósł sukces w dziedzinie zdrowia.

Iran jest krajem bogatym i prosperującym pod względem zdrowotnym, a rozwój współpracy powinien być w pełni dwustronny i między miastami, między przedsiębiorstwami i między uczelniami, donosi IRNA.

Odnosząc się do dobrych doświadczeń Finlandii w zakresie poprawy systemu zdrowotnego i ubezpieczeniowego, zdrowia publicznego, systemu skierowań, nowych przepisów rodzinnych i doświadczeń w zakresie zwalczania koronawirusa, Nicknam wezwał do wymiany doświadczeń między obydwoma krajami w tych obszarach oraz współpracy między firmami farmaceutycznymi i produkującymi wyroby medyczne .

W kwietniu minister zdrowia Bahram Einollahi powiedział, że rozwijanie międzynarodowych stosunków zdrowotnych z różnymi krajami i organizacjami jest jedną ze strategii rządu. Unolt ogłosił również chęć współpracy swojego kraju z Islamską Republiką w kwestiach zdrowotnych.

Jednym z projektów, które realizujemy w Iranie jest neurochirurgia dziecięca, nazywa się Isfahan Children.

Nicknam podkreślił również chęć Ministerstwa Zdrowia do rozwijania współpracy w dziedzinie zdrowia, powołania wspólnego komitetu współpracy oraz podpisania protokołu ustaleń w tym zakresie.

Minister zdrowia Bahram Einollahi powiedział na początku kwietnia, że ​​rozwijanie międzynarodowych stosunków zdrowotnych z różnymi krajami i organizacjami jest jedną ze strategii rządu.

Na szczęście młode pokolenie Iranu odniosło wielki sukces, tworząc biznesy oparte na wiedzy.

„Zdrowie wpływa na wszystkie polityczne, społeczne i ekonomiczne wymiary społeczeństw” – powiedział, dodając, że w związku z tym sugerujemy wszystkim zagranicznym ambasadom planowanie i działania w zakresie zdrowia poprzez wyznaczenie w swoim systemie pracownika służby zdrowia.

Dodał, że Iran jest gotowy do współpracy z innymi krajami w celu organizowania międzynarodowych konferencji na temat zdrowia.

READ  Być może wyjechała „połowa” polskiej społeczności wyspy

rozwój zdrowia

Na podstawie innowacyjnych wskaźników rozwoju technologii medycznych w 2021 r. Iran zajął 60. miejsce wśród 132 krajów, wykazując poprawę o 60 kroków w porównaniu z 2014 r., ogłosił wiceminister zdrowia ds. badań i technologii.

Jak powiedział Younes Panahi, w sektorze opieki zdrowotnej działa łącznie 1670 firm opartych na wiedzy.

Dodał, że w dziedzinie zdrowia działa 13 parków naukowo-technologicznych i 95 centrów rozwoju technologii, a dotychczas w naukach medycznych licencjonowano 343 produkty technologiczne i opatentowano 335 wynalazków.

Wyjaśnił, że rozwój technologii medycznych jest oceniany przez Globalny Indeks Innowacji przy użyciu siedmiu wskaźników, w tym struktury instytucjonalnej, kapitału ludzkiego i badań, infrastruktury, złożoności rynku i biznesu, wiedzy technologicznej i kreatywności.

FB/MG

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.