Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Finał krajowy wyłoni reprezentanta na 2023 rok – escYOUnited

Published

on

Polska dokona selekcji krajowej, aby wybrać swój wpis do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023.

TVP, polski nadawca ogólnopolski, otworzył nabór do finału krajowego, który kończy się 15 stycznia 2023 roku. Artyści chcący reprezentować Polskę mogą przesyłać swoje zgłoszenia i zgłoszenia w formacie MP3 na adres e-mail TVP: [email protected] Jury złożone z ekspertów wybierze dziesięciu finalistów, których poznamy 25 stycznia 2023 roku.

Finał krajowy na żywo odbędzie się 26 lutego 2023 r. W tym finale krajowym odbywają się dwie rundy głosowania. W pierwszej turze trzy piosenki przechodzą do drugiej tury po wyselekcjonowaniu przez profesjonalne jury (50%) i głosowaniu publicznym (50%). W drugiej turze głosy są zerowane, a jury i publiczność ponownie głosują na zwycięzcę. W przypadku remisu jury ekspertów wybierze polską pracę i reprezentanta.

Ochman reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie piosenką „River”. Zakwalifikował się do finału, będąc pierwszą polską kwalifikacją od 2017 roku. W wielkim finale zajął 12. miejsce ze 151 punktami, co jest najlepszym wynikiem w Polsce od czasu Michaela Szpaka w 2016 roku.

Czy #TY podekscytowany polską selekcją krajową? Co robią artyści #TY chcesz zobaczyć w polskiej selekcji narodowej? Zostaw swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej, na naszym forum lub w naszych mediach społecznościowych.

READ  Donald Trump przeprosił Michaela Flynna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.