Connect with us

Gospodarka

Lyft zamraża rekrutację w USA na resztę roku

Published

on

Lyft wstrzymuje zatrudnienie w USA na pozostałą część roku.

„Podobnie jak wiele innych firm poruszających się po niepewnej gospodarce, do końca roku wstrzymujemy zatrudnianie na wszystkie stanowiska w USA” – powiedziała w środę FOX Business Ashley Adams, rzeczniczka Lyft.

Oznakowanie Lyft na pojeździe wyjeżdżającym ze wspólnego przejazdu na międzynarodowym lotnisku w San Francisco w San Francisco, 3 lutego 2022 r. (David Paul Morris / Bloomberg przez Getty Images / Getty Images)

New York Post zgłoszone jako pierwsze zamrożenie zatrudniania agencji współdzielenia przejazdów.

Lyft wcześniej powiedział, że zwolni 60 pracowników, zmniejszy swój globalny zespół operacyjny i zamknie działalność związaną z wynajmem samochodów, podał The Wall Street Journal. Według najnowszego raportu kwartalnego pod koniec czerwca firma zatrudniała 5 tys. osób.

serce bezpieczeństwo Ostatni zmiana zmiana %
WYŚLIJ LIFT INC. 14.50 +0,34 +2,40%

W ostatnich miesiącach niektóre firmy ogłosiły zwolnienia lub zamrożenie zatrudnienia lub spowolnienie w związku z obawami o możliwą recesję.

ANKIETA POKAZUJE POŁOWĘ FIRM Z USA PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO PRACY

Dyrektor naczelny Ubera, konkurenta Lyft, który oferuje wspólne przejazdy, powiedział w e-mailu do pracowników w maju, że firma „traktuje zatrudnianie jako przywilej i rozważy, kiedy i gdzie dodamy pracowników”.

Logo Lyft wyświetlane na ekranie telefonu można zobaczyć na tym poglądowym zdjęciu zrobionym 8 lipca 2021 w Krakowie. (Jakub Porzycki/NurPhoto przez Getty Images/Getty Images)

Snap Inc., Google, Meta, Netflix i Peloton również znajdują się wśród wielu firm, które ogłosiły, że zwolnią personel lub zmienią wysiłki w zakresie zatrudnienia, jak wcześniej informował FOX Business.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Według National Bureau of Economic Research recesje są technicznie definiowane jako dwa kolejne kwartały ujemnego wzrostu gospodarczego charakteryzujące się spadkiem sprzedaży detalicznej, wysokim bezrobociem, spadkiem dochodów oraz niskim lub ujemnym wzrostem PKB. Produkt krajowy brutto USA spadł w pierwszych dwóch kwartałach 2022 r.

READ  GOSPODARKA CEE Polska inflacja nadal rośnie; Popyt krajowy wspiera czeski wzrost
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.