Connect with us

Najważniejsze wiadomości

FIFA bada zachowanie kibiców na meczach Anglia-Węgry, Albania-Polska

Published

on

FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w celu zbadania starć policji z węgierskimi kibicami podczas wtorkowego meczu z Anglią na stadionie Wembley.

– ESPN + przewodnik: LaLiga, Bundesliga, MLS, FA Cup, więcej (USA)
Streamuj codziennie ESPN FC w ESPN + (tylko USA)
– Nie masz ESPN? Otrzymać natychmiastowy dostęp

Światowa federacja piłkarska dodała w środę, że rozpoczęła również śledztwo w sprawie incydentów podczas meczu Albania-Polska w Tiranie, w którym po bramce Polski wrzucono na boisko butelki.

– Po przeanalizowaniu raportów z meczów, FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w związku z wczorajszymi eliminacjami do Mistrzostw Świata Anglia z Węgrami i Albania z Polską – powiedziała FIFA.

FIFA po raz kolejny w najostrzejszych słowach potępia incydenty podczas obu meczów i chciałaby podkreślić, że stanowczo i stanowczo sprzeciwia się wszelkim formom przemocy, dyskryminacji lub nadużyć.

– FIFA ma bardzo wyraźne stanowisko zerowej tolerancji dla tak obrzydliwego zachowania w piłce nożnej.

Policjanci zostali zaatakowani przez węgierskich kibiców na stadionie Wembley po tym, jak przenieśli się do strefy „oddalonej” i zostali zmuszeni do odwrotu.

Metropolitan Police poinformowała, że ​​podjęła działania po tym, jak steward został znieważony rasowo.

„Wkrótce po rozpoczęciu dzisiejszego meczu na Wembley urzędnicy weszli na trybuny, aby aresztować widza za naruszenie porządku publicznego na tle rasowym po rozmowie z stewardem” – poinformowała policja na Twitterze.

„Kiedy funkcjonariusze dokonywali aresztowania, wybuchły drobne zamieszki z innymi obserwatorami. Szybko przywrócono porządek i na tym etapie nie było dalszych incydentów”.

READ  Polska - Holandia. Kołtoń: Lewandowski, "koń", kapitan ... A co z Brzęczkiem?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *