Connect with us

Świat

W pełni zaszczepieni zagraniczni goście mogą wjechać do USA 8 listopada, mówi Biały Dom

Published

on

„Nowa polityka USA dotycząca podróży, która wymaga szczepień dla zagranicznych podróżnych do Stanów Zjednoczonych, rozpocznie się 8 listopada” – powiedział na Twitterze Kevin Munoz, zastępca sekretarza prasowego Białego Domu. „To ogłoszenie i data dotyczą zarówno międzynarodowych podróży lotniczych, jak i transportu lądowego. Ta polityka jest regulowana przez zdrowie publiczne i jest rygorystyczna i spójna.”

Posunięcie to rozluźniłoby mozaikę zakazów, które wywołały sensację za granicą, i zastąpiłoby ją bardziej jednolitymi wymogami dla przybywających pasażerów międzynarodowych. Będzie to dobra wiadomość dla branży turystycznej, która prowadzi kampanię z rządem federalnym na rzecz uchylenia niektórych przepisów, które uniemożliwiają turystykę międzynarodową, a także linie lotnicze, hotele i grupy hotelarskie.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN przed datą stycznia.

„CDC poinformowało już linie lotnicze, że wszystkie szczepionki zatwierdzone i zatwierdzone przez FDA oraz wszystkie szczepionki z listą zastosowań awaryjnych (EUL) od WHO zostaną dopuszczone do podróży lotniczych. Zakładamy, że tak będzie również na granicy lądowej. „Powiedział urzędnik.

Te same zasady dotyczą również podróży do granic lądowych USA, które nie są niezbędne, oraz osób wjeżdżających do USA promem pasażerskim.

„Ci podróżni muszą być gotowi potwierdzić stan szczepień i dostarczyć dowód szczepienia na żądanie funkcjonariuszowi CBP” – powiedział urzędnik. „Cudzoziemcy, którzy przekraczają granicę lądową z powodów materialnych i nieistotnych, muszą zostać w pełni zaszczepieni do stycznia”.

Linie lotnicze wyraziły poparcie dla nowej polityki podróży Bidena. Nick Calio, prezes i dyrektor generalny Airlines for America, powiedział, że jest zadowolony z wiadomości, mówiąc, że bezpieczne ponowne otwarcie granic było niezbędne dla ożywienia gospodarczego kraju.

„Linie lotnicze z USA są zdecydowanymi zwolennikami indywidualnego systemu opartego na ryzyku, aby bezpiecznie złagodzić ograniczenia dotyczące podróży, i zdajemy sobie sprawę, że bezpieczne ponowne otwarcie granic ma kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarczego naszego kraju, ożywienia społeczności i wspierania milionów miejsc pracy na świecie w USA i za granicą , „Calio powiedział w oświadczeniu.

READ  CDC wzywa Amerykanów, aby nie podróżowali do Grecji i Irlandii w związku z COVID-19

Kontynuował: „W ciągu ostatnich kilku tygodni zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży biletów na podróże międzynarodowe i pragniemy ponownie połączyć niezliczone rodziny, przyjaciół i współpracowników, którzy nie widzieli się od prawie dwóch lat, jeśli nie dłużej”. „

Amerykańskie zakazy podróży zostały po raz pierwszy nałożone na początku pandemii, kiedy ówczesny prezydent Donald Trump ograniczył podróżowanie z Chin w styczniu 2020 roku. Ten ruch nie mógł zapobiec przedostawaniu się wirusa do Stanów Zjednoczonych, ale do listy dodano dodatkowe kraje, ponieważ urzędnicy ds. Zdrowia wezwali Biały Dom do ograniczenia wjazdu z lokalizacji o wysokim poziomie zachorowań.

Trump dodał kraje do strefy Schengen – która obejmuje 26 państw w Europie, w tym Francję, Niemcy i Włochy – wraz z Irlandią i Wielką Brytanią. Brazylia, RPA i Indie zostały dodane osobno. Zamknięte zostały również granice lądowe z Kanadą i Meksykiem.

Biden utrzymywał surowe zakazy podróżowania, które nie są niezbędne, nawet gdy w Europie rosły wskaźniki szczepień, powołując się na nieprzewidywalność pandemii i pojawienie się wariantu Delta.

Ale system okazał się irytujący dla rządów europejskich, których obywatelom nadal odmawiano wjazdu do Stanów Zjednoczonych, nawet gdy te kraje zmniejszyły liczbę przypadków w wyniku udanych kampanii szczepień. Kraje o większej liczbie spraw, które nie znajdowały się na liście, nie podlegały przepisom.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy ograniczenia dotyczące podróżowania do Stanów Zjednoczonych przekształciły się w poważny podział transatlantycki. Przywódcy europejscy, sfrustrowani widocznym brakiem postępów, zaczęli upubliczniać swoje skargi. Powiedziałeś, że przepisy zaszkodzą stosunkom między Europą a Stanami Zjednoczonymi.

Wcześniej w tym tygodniu Biały Dom ogłosił, że planuje aby złagodzić ograniczenia dotyczące podróży dla w pełni zaszczepionych gości z Kanady i Meksyku od początku listopada.

Od początku pandemii Covid-19 Stany Zjednoczone ograniczyły mniej istotne podróże lokalne wzdłuż swoich granic z Kanadą i Meksykiem i zwiększały te ograniczenia co miesiąc.

READ  Urzędnicy saudyjscy i irańscy przeprowadzili rozmowy w celu poprawy stosunków - FT

Nowe zasady, według Białego Domu, miałyby być wprowadzane stopniowo. Pierwsza faza rozpocznie się na początku listopada i umożliwi w pełni zaszczepionym odwiedzającym podróżującym z mniej istotnych powodów, takich jak odwiedziny u znajomych lub w celach turystycznych, przekraczanie granic lądowych USA.

Druga faza rozpocznie się na początku stycznia 2022 r. i obejmie obowiązkowe szczepienia wszystkich przyjeżdżających podróżnych z zagranicy.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Kevin Liptak z CNN, Arlette Saenz i Priscilla Alvarez przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *