Connect with us

Najważniejsze wiadomości

EJ Obiena przechodzi wielki test w turnieju w Polsce – Manila Bulletin

Published

on

EJ Obiena przechodzi wielką próbę w turnieju w Polsce

Plik zdjęcie konta Facebook EJ Obieny

Olimpijski EJ Obiena ponownie spotka się z tytanami skoku o tyczce w środę wieczorem (czwartek rano w Manili), rywalizując w prestiżowym Pucharze Copernicus Cup 2021 na Arenie Toruń w Polsce.

Na niedawno opublikowanej liście startowej 25-letnia Obiena spotyka dwukrotnego mistrza świata Sama Kendricksa z USA, aktualnego mistrza olimpijskiego Thiago Braza z Brazylii i byłego mistrza świata Pawła Wojciechowskiego z Polski.

W składzie są także polskie gwiazdy, trzykrotny medalista mistrzostw świata Piotr Lisek, były mistrz Europy Robert Sobera, młody rosyjski lekkoatleta Matvey Volkov i Amerykanin Matt Ludwig.

Obiena stara się wykorzystać rozmach swojego rekordowego występu na Orlen Cup kilka dni temu także w Polsce gdzie przyćmił swoją krajową markę halową 5,86 metra po trzeciej próbie zadowolenia ze srebrnego medalu za Kendricksem.

Co ciekawe, Kendricks również skoczył 5,86 m, ale za pierwszym podejściem udało mu się zdobyć złoto.

– Po prostu wyjdę tam i zrobię, co w mojej mocy, postaram się zrobić to, co mówi trener – powiedział Obiena w wywiadzie dla Radyo Pilipinas, odnosząc się do swojego ukraińskiego trenera Witalija Pietrowa.

Obiena bardzo się poprawił w swoich poprzednich turniejach. Dwukrotnie pobił swój krajowy rekord halowy i do tej pory zebrał dwa złote medale.

Ze swoim złotym standardem jest to jeden z najwyżej ocenianych turniejów w sezonie halowym. Na poprzednim turnieju złotego standardu Obieny w Meeting-Hauts-de-France Pas-de-Palais w Lievin tydzień temu zajął piąte miejsce z 5,60 m.

ZAPISZ SIĘ DO CODZIENNEGO NEWSLETTERA

KLIKNIJ TUTAJ ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.