Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dziś: 🇵🇱 Polska wybiera do Eurowizji Junior 2022, 🇮🇪 Trwa selekcja Irlandii

Published

on

Polska wybierze swojego reprezentanta na 20. Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji dziś po południu, podczas gdy wybór Irlandii trwa.

Kluczowe czasy na dziś to:

  • Polska – Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022 – Finał – 15:10 CEST
  • 🇮🇪 Irlandia – Junior Eurovision Éire 2022, fala druga – 21:30 CEST
🇵🇱 Polska – Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022 – Finał – 15:10 CEST

Finał Szansy na Sukces: Eurowizja Junior 2022 odbędzie się dziś po południu po trzytygodniowych biegach. Czterech młodych piosenkarzy dotarło do finału i ustawia się w kolejce do reprezentowania Polski w Erewaniu. Czterej uczestnicy to:

  • Natalia Smore
  • Laura Baczkiewicz
  • Aleksander Maląg
  • Ida Wargskog

Polska selekcja odbędzie się w dwóch częściach. W pierwszej połowie czwórka wokalistów wykona utwory, które zakwalifikowały ich do rozgrywek. Rozpoczyna się głosowanie na dwóch wokalistów do superfinału. Zakwalifikowani zostaną wybrani w wyniku głosowania jury i teległosowania.

W superfinale obaj piosenkarze wykonają piosenkę napisaną specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Juniorów. Głosowanie zostanie wznowione, a zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie teległosowania i głosowania jury. Po raz pierwszy w polskiej selekcji juniorów do Eurowizji wykorzystano dwie tury głosowania.

Selekcję można śledzić na żywo w TVP2.

🇮🇪 Irlandia – Junior Eurovision Éire 2022, fala druga – 21:30 CEST
Źródło: EBU / Andres Putting

Irlandia kontynuuje poszukiwania narodowego reprezentanta na 20. Konkurs Piosenki Eurowizji Juniorów.

Junior Eurovision Éire kontynuuje dziś wieczorem, gdy rozpoczynają się poszukiwania przedstawiciela Irlandii dla Erewania. Podobnie jak w poprzednich latach, czterech młodych śpiewaków będzie rywalizować na koniec każdego biegu o miejsce w finałowym pojedynku, skąd ponownie zaśpiewa dwóch śpiewaków, a jury wyłoni wokalistę, który awansuje do półfinału.

Ryan O’Shaughnessy jest gościnnym sędzią na inauguracyjnym wieczorze Heat of Junior Eurovision Éire 2022. Ryan reprezentował Irlandię na Eurowizji 2018 i jest ostatnim irlandzkim zawodnikiem, który zakwalifikował się do finału Eurowizji. Dołączy do dwóch stałych sędziów:

  • Niamh Ní Chróinín – prezenter programu młodzieżowego TG4 Cúla4, kierownik młodzieżowej stacji radiowej w języku irlandzkim Raidió Rí-Rá
  • Chris Greene – prezenter RTÉ 2fm
READ  NuScale Power i KGHM podpisują zlecenie na uruchomienie pierwszego małego reaktora modułowego w Polsce

Louise Cantillon powraca, aby poprowadzić program drugi rok z rzędu. Darragh Ó Caoimh dołącza do Louise, aby zaprezentować show. To pierwsza edycja Junior Eurovision Éire z dwoma głównymi prezenterami.

Po raz pierwszy w finale o zwycięzcy decyduje głosowanie publiczne. Głosowanie rozpocznie się po półfinałach. Po wyłonieniu finału, irlandzkie zgłoszenie do Erewania zostanie specjalnie wyselekcjonowane dla zwycięzcy.

Możesz śledzić selekcję na żywo tutaj.

Źródło: Andres Putting/EBU

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.