Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Wypożyczony z Leeds United Daniel James otrzymuje mieszane recenzje po porażce w Walii

Published

on

Daniel James spotkał się z mieszanymi reakcjami po swoim występie przeciwko Polsce w niedzielę, kiedy wypożyczony z Leeds United grał w przegranym 1:0 meczu Walii w Cardiff.

Walia spadła z Anglii z najwyższej klasy Ligi Narodów. Gol Karola Świderskiego w 57. minucie sprawił, że podopieczni Roba Page’a przegrali na Cardiff City Stadium.

James, 24 lata, ledwo grał dla Fulham, odkąd Leeds wypożyczyło go do londyńskiego klubu w dniu zakończenia transferu, ale miał dobrą passę z Polską i grał 90 minut dla Walii, zdobywając 38. występ.

Gazety brytyjskie i walijskie podały mieszane recenzje występów Jamesa.

Według South Wales Evening Post (wydanie drukowane z 26 września, s. 46) James miał dobre szanse na zdobycie bramki w meczu z Polską.

Ian Mitchelmore napisał: „Walia niespodziewanie miała wspaniałą szansę na zdobycie Polski w przerwie, kiedy Cabango odciął prześwit z własnego pudełka posłał Daniela Jamesa na cel, chociaż słaba próba wiercenia przez wypożyczonego z Fulham została zablokowana przez nogi [Wojciech] Szczęsny”.

W ocenach graczy z The Mirror (26 września, wydanie drukowane, s. 51), James był graczem z najmniejszą liczbą punktów na boisku, a dziennikarz James Nursey przyznał mu tylko 5/10 za jego występ.

Oceny The Daily Mail były nieco lepsze dla Jamesa, otrzymując od nich 6,5/10 [26 September print edition, page six of pull-out].

Oceny graczy z WalesOnline byli jeszcze bardziej hojni niż The Mirror, ponieważ James otrzymał 7/10 i napisali: „Tempo sezonowe okazało się przydatną bronią dla jego strony, szczególnie w kontrataku, ale nie udało się znaleźć produktu końcowego potrzebnego do przełomu. Zasługuje na więcej za swoje wysiłki”.

Przeciętny

Biorąc pod uwagę fakt, że występ Jamesa przeciwko Polsce ma kilka niskich i kilka średnich ocen, można powiedzieć, że miał dość przeciętną grę.

I tego właśnie oczekujemy po jednym z najbardziej oszałamiających transferów Leeds wszech czasów.

James podpisał kontrakt z Leeds w zeszłym roku w umowie, która może wzrosnąć do rekordowego klubu 30 milionów funtów [The Times].

Jednak nie pokazał, że jest tego wart, wykonując serię nudnych i mało inspirujących występów na Elland Road.

Szczerze mówiąc, Marcelo Bielsa przez większość czasu grał go jako napastnika i to nie pomogło, ponieważ chociaż Walijczyk może biec non-stop i ciągle naciskać podczas meczu, jego finisz jest słaby.

I to wydawało się być problemem również Walii w przegranej Lidze Narodów z Polską.

James może wyglądać na zajętego, pędząc po polu i od czasu do czasu wywierając presję na niektórych obrońców, jednocześnie pokazując, że całkiem dobrze potrafi dośrodkować piłkę w pole karne.

Brakuje mu jednak produktu końcowego i zawsze grał na najwyższym poziomie gry.

Dlatego jest teraz w Fulham.

W innych wiadomościach z Leeds United, Ten obrońca związany z Leeds zostanie sprzedany „absolutnie” w styczniu przez menedżera, który zaprzyjaźnia się z Jesse Marsch.

Rewelacyjne statystyki pokazują, że Leeds słusznie atakuje lewego obrońcę Empoli Fabiano Parisi

Phil Hay: Jesse Marsch rzuca wyzwanie Illanowi Meslierowi w Thorp Arch z dużymi oczekiwaniami ze strony bramkarza Leeds United

READ  Dwóch nauczycieli z Salinas Union High School uczy ukraińskich uchodźców w Polsce – KION546
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.