Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Założyciel Pink Floyd odwołuje koncerty w Polsce po wojnie komentuje

Published

on

WARSZAWA, Polska (AP) – Współzałożyciel Pink Floyd, Roger Waters, odwołał zaplanowane koncerty w Polsce ze względu na oburzenie swoim stanowiskiem w sprawie wojny Rosji z Ukrainą, podały w sobotę polskie media.

Przedstawiciel krakowskiej Tauron Areny, gdzie Waters miał zagrać dwa koncerty w kwietniu, powiedział, że nie będą się już odbywać.

– Menedżer Roger Waters zdecydował się przejść na emeryturę… bez podania przyczyny – powiedział w sobotę Łukasz Pytko z Tauron Areny Kraków w komentarzach polskich mediów.

Na stronie trasy koncertowej Waters „To nie jest wiertło” nie znalazła się lista koncertów w Krakowie zaplanowanych wcześniej na 21 i 22 kwietnia.

Radni Krakowa mieli głosować w przyszłym tygodniu nad propozycją nadania Watersowi persona non grata, wyrażając „oburzenie” na stanowisko muzyka wobec wojny na Ukrainie.

Na początku tego miesiąca Waters napisał list otwarty do pierwszej damy Ukrainy Oleny Zełeńskiej, w którym oskarżył „skrajnych nacjonalistów” na Ukrainie o „wprowadzenie państwa na drogę do tej katastrofalnej wojny”. Skrytykował także Zachód za dostarczanie broni na Ukrainę, w szczególności obwiniając Waszyngton.

Waters skrytykował też NATO, oskarżając je o prowokowanie Rosji.

___

Śledź relacje AP z wojny na Ukrainie na https://apnews.com/hub/russia-ukraine

READ  🇵🇱 Alicja, Cleo i Rafał Brzozowski wciąż w wyścigu o Eurowizję 2021?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.