Connect with us

Gospodarka

Dzięki PKO BP IKO może podłączyć kartę z innego banku i dokonywać płatności mobilnych

Published

on

O autorze

Znany klientom PKO BP Aplikacja do płatności mobilnych IKO posiada szeroką i systematycznie rozbudowywaną funkcjonalność. Na razie jednak ogranicza się to do obsługi klientów tego banku. W przyszłości może się to jednak zmienić i informację tę ujawnił w rozmowie z serwisem cashless.pl dyrektor działu usług cyfrowych w PKO BP Michał Macierzyński.

Według Macierzyńskiego, w przyszłości osoby nie posiadające konta w banku PKO BP będą mogły również korzystać z IKO i podłączyć swoją kartę w aplikacji. Aplikacja ma umożliwić im między innymi zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie przejazdów parkingowych i autostradowych, doładowanie telefonów komórkowych oraz zakup kart podarunkowych (np. Na Spotify, Xbox itp.).

Podsumowując, istnieje wiele przydatnych codziennych usług, które mogą być przydatne dla każdego, zwłaszcza jeśli inny bank ich nie oferuje. Prace nad wdrożeniem tego rozwiązania są bardzo zaawansowane. IKO staje się więc konkurencją dla usług takich jak SkyCash czy mPay. Bank powinien także zachęcać do założenia rachunku w PKO BP.

Dodatkowo powyższa funkcja pobierania opłat na autostradach została właśnie dodana do aplikacji IKO (na urządzenia z systemem Android – Smartfony z systemem iOS powinien otrzymać go w późniejszym terminie w październiku 2020 r.). W każdej chwili możemy też podłączyć rachunki z innych banków do IKO w aplikacji IKO i tam wyświetlić stan konta (Android ma już taką opcję). Niedawno wprowadzono również funkcję rejestracji twarzy (w systemie Android – wymagany jest smartfon zgodny z tą technologią).

PKO BP wprowadzi także kilka funkcji, które zostaną dodane do IKO w najbliższych tygodniach i miesiącach. Będą obejmować szybszy kontakt telefoniczny w celu obsługi klienta. Jeśli najpierw zarejestrujemy się w aplikacji IKO, a następnie zadzwonimy, nie musimy już dzwonić do asystenta, aby zapytać. Bank wprowadzi również opcję aktywacji IKO przez zagraniczny numer telefonu, a także inne opcje zarządzania (zlecenia stałe, fundusze inwestycyjne i portfel obligacji skarbowych) oraz prośbę o przelew do Blika.

Aplikacja IKO na Androida i iOS-a jest dostępny w nasz katalog oprogramowania.

READ  Izraelski laureat Nagrody Nobla mówi, że plan reformy sądownictwa oznaczałby „koniec demokracji”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *