Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Dania zabiła miliony norek w obawie przed koronawirusem. Teraz martwe zwierzęta „wychodzą” z grobów.Wiadomości ze świata

Published

on

Według agencji Associated PressNiektóre z pochowanych norek w zachodniej Danii wyszły z płytkich grobów. Dzieje się tak, ponieważ gazy gromadzą się w zwłokach i powodują ich puchnięcie. W najgorszym przypadku takie zwierzę można nawet wypchnąć na powierzchnię.

Norki ukryte są w okopach o głębokości 2,5 metra i szerokości 3 metrów. Pierwsza warstwa martwych zwierząt jest pokryta kredą, następnie układana jest kolejna warstwa, która również jest pokryta kredą, a następnie ziemią.

Dania. Zabijane są norki ze wszystkich gospodarstw w kraju. Powód koronawirusa

Lokalne służby wyjaśniają, że zjawisko to może wystąpić zwłaszcza tam, gdzie gleba jest piaszczysta. Norki, które wypłynęły na powierzchnię, są pochowane w innym miejscu. Jak donosi „Strażnik”Zwłoki pokryte są również dodatkowym kawałkiem ziemi.

Kryzys w rządzie duńskim

Kilka dni temu duński minister żywności, rolnictwa i rybołówstwa Mogens Jensen ustąpił ze stanowiska. Powodem rezygnacji ministra była decyzja podjęta 4 listopada, która umożliwiła ubój wszystkich norek w kraju bez zezwolenia prawnego, gdyż zwierzęta mogą być nosicielami koronawirusa. Powodem tej decyzji było odkrycie, że są to ciała norek wirus Sars-Cov-2 mutuje.

NorkiDania. Nowy szczep koronawirusa znaleziony u norek „ prawdopodobnie wymarłych ”

Jak poinformował w zeszłym tygodniu Reuters, państwowy instytut zajmujący się tą kwestią Choroby Dania poinformowała, że ​​od 15 września nie wykryto żadnej nowej infekcji związanej z nowym szczepem koronawirusa. Według duńskich badaczy nowy wariant SARS-CoV-2 „prawdopodobnie wyginął”.

Dania jest największym na świecie producentem futra z norek. Oddział z 1000 gospodarstw zatrudnia 6000 osób. Do tej pory zabito około 10 milionów z 17 milionów norek.

Obejrzyj wideo
Ile osób może usiąść przy świątecznym stole? Deklaruje Minister Zdrowia (oświadczenie z 25.11.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *