Connect with us

Świat

Koronawirus w Japonii. Rekordowy bilans w Tokio

Published

on

Władze Tokio zgłosiły 570 nowych infekcji koronawirusem w piątek (27 listopada), co jest kolejnym dziennym rekordem odnotowanym w tym tygodniu, podał Kyodo. Rosnąca liczba krytycznie chorych pacjentów w całej Japonii jest powodem do niepokoju związanego z przeciążeniem opieki zdrowotnej.

Liczba ciężko chorych pacjentów w Japonii wzrosła w tym tygodniu do 376, najwięcej od początku kryzysu. W samym Tokio było 54 takich pacjentów w środę, o 39 więcej niż tydzień temu, podał oddział publiczny NHK.

Pacjenci z ciężkim COVID-19 będą nadal rosnąć, a leczenie ich przy jednoczesnym zapewnieniu normalnej opieki zdrowotnej będzie „niezwykle trudne” – powiedzieli eksperci w dziedzinie medycyny i chorób zakaźnych, którzy spotkali się z urzędnikami Tokio.

Do końca roku japońskie władze zbadają około 15 000 osób. Minister zdrowia Torihisa Tamura ogłosiła, że ​​mieszkańcy kilku prefektur poszukują obecności przeciwciał koronawirusa, aby lepiej ocenić stopień, w jakim patogen rozprzestrzenił się w kraju.

Testy przeciwciał mogą wykryć osoby z bezobjawowym COVID-19. Wcześniejsze badania tego typu przeprowadzone w lipcu wykazały, że 0,1% może być zarażonych. Mieszkańcy Tokio 0,17 proc. Mieszkańców Osaki i 0,03 proc. Mieszkańcy prefektury Miyagi.

Według ekspertów trzecia fala epidemii dotarła już do Japonii. Niedawny wzrost liczby wykrytych infekcji wiąże się z jesiennym ochłodzeniem, które zmusza wielu mieszkańców do przebywania w słabo wentylowanych pomieszczeniach.

Tokio ma najwyższe ostrzeżenie przed epidemią, ostrzegające mieszkańców, że wirus „rozprzestrzenia się” w mieście.

Władze miasta proszą bary i restauracje o opuszczenie pracy 20 dni wcześniej, począwszy od soboty 22. Lokale spełniające to zalecenie mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z Urzędu Miejskiego.

Andrzej Borowiak

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

READ  Tajlandia: Wygnana księżniczka Srirasmi została zakonnicą

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *