Connect with us

Świat

Mjanma: 14 Republikanów Izby Reprezentantów głosuje przeciwko środkowi potępiającemu przewrót wojskowy

Published

on

Poparli go wszyscy Demokraci z Izby Reprezentantów, podczas gdy 14 Republikanów głosowało przeciw, a deputowany GOP Arizony, Paul Gosar, głosował jako obecny.

Środkiem było zawieszenie prawa, które jest zwykle przyjmowane w drodze głosowania. Jednak wcześniej w tym tygodniu Republikanie wymusili nagrane głosy nad pięcioma ponadpartyjnymi ustawami.

Republikanie, którzy sprzeciwiali się posunięciu Myanmaru, to jedni z najbardziej konserwatywnych członków Kongresu – przedstawiciele Marjorie Taylor Greene z Georgii, Lauren Boebert z Kolorado, Andy Biggs z Arizony, Matt Gaetz z Florydy, Thomas Massie z Kentucky i Ken Buck z Kolorado Mary Miller z Illinois, Chip Roy z Teksasu, Jody Hice z Georgii, Alex Mooney z Zachodniej Wirginii, Scott Perry z Pensylwanii, Andy Harris z Maryland, Ted Budd z Północnej Karoliny i Barry Moore z Alabamy.

CNN poinformowało każdego z tych Republikanów, dlaczego głosowali przeciwko temu rozwiązaniu i nie otrzymali żadnej odpowiedzi.

Codzienne protesty trwają w miastach Birmy od półtora miesiąca po tym, jak wojsko przejęło kontrolę nad krajem Azji Południowo-Wschodniej w wyniku zamachu stanu 1 lutego.

Wojsko uzasadniło to przejęcie zarzutami o powszechne oszustwa wyborcze podczas wyborów parlamentarnych w listopadzie 2020 r., Które przyniosły kolejne miażdżące zwycięstwo partii Suu Kyi.

Protestujący zażądać wojska Przywróć władzę cywilom, a zostaniesz pociągnięty do pełnej odpowiedzialności. Domagają się uwolnienia Suu Kyi i innych przywódców cywilnych. Liczne mniejszości etniczne w Mjanmie, które od dawna walczą o większą autonomię w swoim kraju, wzywają również do zniesienia konstytucji wojskowej z 2008 r. I ustanowienia demokracji federalnej.

Większość ustawodawców na Kapitolu wypowiadała się w sprawie wojskowego zamachu stanu i potępiła surową taktykę tłumienia demonstracji.

READ  Niemiecka polityk Karin Strenz umiera po katastrofie samolotu w Niemczech
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *