Connect with us

technologia

Firma Acer miała podobno zapotrzebowanie na oprogramowanie ransomware o wartości 50 milionów dolarów

Published

on

Grupa hakerska domaga się 50 milionów dolarów od firmy Acer. Piszczący komputer zgłoszony w jednym z największych roszczeń dotyczących oprogramowania ransomware w historii. Według Piszczący komputerOsoby atakujące mogły uzyskać dostęp do sieci tajwańskiego producenta komputerów poprzez lukę w Microsoft Exchange. Grupa REvil, która a Atak ransomware na Travelex Uważa się, że ostatni rok był również przyczyną kontuzji Acera.

Piszczący komputer powiedział, że REvil daje firmie Acer czas do 28 marca na zapłacenie okupu, w przeciwnym razie utraci rzekomo zebrane dane. Microsoft niedawno wydany kilka aktualizacji zabezpieczeń Napraw luki w exploitach w Exchange Oprogramowanie, ale nie było od razu jasne, czy uraz Acera był powiązany.

Acer nie przyznał się do tego, czy padł ofiarą ataku ransomware, ale rzecznik powiedział w e-mailu Krawędź w sobotę firma „rutynowo monitoruje swoje systemy informatyczne, a większość cyberataków jest dobrze chroniona. Firmy takie jak my są nieustannie atakowane, a niedawno zgłosiliśmy nietypowe sytuacje organom ścigania i organom ochrony danych w kilku krajach. ”

Rzecznik dodał, że firma nie może udzielić dalszych informacji: „Ponieważ jest to dochodzenie w toku i ze względów bezpieczeństwa nie możemy komentować szczegółów”.

Aktualizacja 20 marca, 11:10 ET: Dodaje wyjaśnienie rzecznika Acer

READ  Apple odrzuca krytykę Facebooka, mówiąc, że funkcje ochrony przed śledzeniem iOS mają na celu przeciwstawienie się naszym użytkownikom.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *