Hat trick Lewandowskiego pomaga 10-osobowemu Bayernowi utrzymać 4-punktowe prowadzenie

Łowca rekordów Robert Lewandowski strzelił hat-tricka w pierwszej połowie w sobotę, kiedy 10-osobowy Bayern Monachium utrzymał czteropunktowe prowadzenie na szczycie Bundesligi, wygrywając 4: 0 ze Stuttgartem.

Bayern zaczął dobrze grać dopiero po tym, jak w 12. minucie Kanadyjczyk Alphonso Davies został wyrzucony z boiska za kiepski pojedynek z Wataru Endo ze Stuttgartu. Reakcja obrońcy tytułu utrzymała drugie miejsce w szachu w Lipsku przed spotkaniem drużyn 4 kwietnia.

Po 33, 34 i 35 bramkach Lewandowskiego w tym sezonie, potrzebuje tylko pięciu, aby osiągnąć rekord Gerda Müllera w Bundeslidze, wynoszący 40 bramek z sezonu 1971/72. Zostało osiem rund. Gole Lewandowskiego w sobotę pozwoliły mu wyprzedzić Klausa Fischera na drugim miejscu w najwyższym rankingu Bundesligi wszechczasów, za Müllerem.

Davies początkowo otrzymał żółtą kartkę za wylądowanie z nitami na kostce Endo, ale test VAR poprawił ją do czerwonej.

Pożegnanie zdawało się tylko obudzić jego kolegów z drużyny. Serge Gnabry przekroczył Lewandowskiego i otworzył konto w 18. minucie, cztery minuty przed tym, jak Thomas Müller i Leroy Sané przebili się przez obronę Stuttgartu dla Gnabry’ego, zdobywając drugiego gola Bayernu.

Minutę później Müller zdobył drugiego gola Lewandowskiego, a polska gwiazda wywalczyła hat-tricka w 39. minucie po ustawieniu przez Sané.

Zawodnik ze Stuttgartu Saša Kalajdžić, który strzelił gola w każdym z ostatnich siedmiu meczów, nie wykorzystał kilku dobrych okazji dla gości w drugiej połowie.

Erling Haaland strzelił swojego drugiego gola zbyt późno, aby uratować remis 2: 2 z Borussią Dortmund w Kolonii. Goście stracili jednak cztery punkty za czwartym w tabeli Eintrachtem Frankfurtem, który wyszedł z gry po wygranej 5-2 nad Union Berlin.

Amerykański napastnik Josh Sargent strzelił bramkę samobójczą w przegranym u siebie 2: 1 Werderze Brema z Wolfsburgiem, który zajął trzecie miejsce.

READ  Niemieckie media nierozważne dla Lewandowskiego. Piłka nożna „Numer Artystyczny”

Ostatnie miejsce w Schalke poprowadziła w sobotę Borussia Mönchengladbach.