Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Czy znajdą się pieniądze na remont stadionu słynnego klubu? – StadionDB.com

Published

on

Czy znajdą się pieniądze na remont stadionu słynnego klubu?  – StadionDB.com

Źródło: StadiumDB.com; Autor: Kuba Kowalski


Na nowy obiekt kibice czekali od lat. Arena przy ulicy Piłsudskiego jest w fatalnym stanie i wymaga pilnego remontu. Brakuje jednak środków. Władze miasta poczyniły już pierwsze kroki, aby je zwiększyć.

Apelacje klubu mogły w końcu odnieść pożądany skutek

Inwestycja w Stadion OSiR w Olsztynie z pewnością przyczyniłaby się do rozwoju piłki nożnej w mieście. Nowy obiekt pozwoliłby także drużynie poważnie rozważyć powrót do Ekstraklasy – najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostatni raz klub grał tam w sezonie 2001/2002. Brak sukcesów olsztyńskiej drużyny prowadzi również do spadku zainteresowania fanów, którzy skupiają się bardziej na rozrywce online – m.in. Mostbet PLnowoczesna platforma bukmacherska.

Jak się okazało, słowa osób odpowiedzialnych za klub nie pozostały niezauważone. Na konferencji prasowej prezydent miasta poinformował, że zostały złożone wnioski o dotacje z rządowego programu restauracji zabytków oraz funduszu inwestycji strategicznych. W piśmie dotyczącym tego ostatniego programu burmistrz wskazał dwie inwestycje, na które gmina potrzebuje środków – pierwsza dotyczy zagospodarowania terenu pod park przemysłowy na obrzeżach miasta drugi dotyczy remontu stadionu OSiR, z którego na co dzień korzystają piłkarze Stomilu.

Stadion Miejski w Olsztynie© Ratusz w Olsztynie, Architekci PiG | Projekt z 2015 roku

Prezydent Olsztyna próbuje wywrzeć presję na rząd

Zaznacza, że ​​na razie na specjalne świadczenia mogły liczyć jedynie te miasta, których burmistrzowie sympatyzowali z partią rządzącą. Okres przedwyborczy pokazał jednak, że Polski rząd jest gotowy na odważniejsze wypowiedzi w sprawie wsparcia finansowego inwestycji stadionowych w kraju. Przykładem mogą być gwarancje zapewnienia środków finansowych na budowę nowego obiektu Raków Częstochowa i Ruchu Chorzów Areny przy ul. Cichej.

Stadion OSiR w Olsztynie powstał w 1978 roku. Od tego czasu dokonano kilku drobnych modernizacji. Mimo to fani odwiedzający obiekt mogą poczuć się, jakby przenieśli się w lata 90. Arena może obecnie pomieścić 4500 widzów, co jest bardzo skromną liczbą jak na 175-tysięczne miasto i duże ambicje. W 2015 roku ukazał się render pokazujący, jak stadion może zmienić się po przebudowie – obiekt z elegancką prostokątną fasadą zamkniętą w lekkiej, przepuszczalnej membranie miałby pomieścić 12 000 widzów. Nie ma jednak pewności, że w przypadku pozyskania finansowania nie powstałby nowy projekt, który lepiej odpowiadałby panującym realiom gospodarczym i sportowym.

READ  Polacy gotowi do zaanektowania gwinei australijskiej

Stadion Miejski w Olsztynie© Ratusz w Olsztynie, Architekci PiG | Projekt z 2015 roku

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *