Connect with us

technologia

Apple blokuje dostęp do Beeper Mini po uruchomieniu usługi, która przeniosła iMessage na Androida

Published

on

Apple blokuje dostęp do Beeper Mini po uruchomieniu usługi, która przeniosła iMessage na Androida

Kredyt zdjęciowy: samolot bezzałogowy

Czy to było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? samolot bezzałogowyFirma twierdzi, że startup, który dokonał inżynierii wstecznej iMessage, aby wysyłać niebieskie wiadomości tekstowe do użytkowników Androida, doświadcza przestoju informuje o poście na X w piątek. I najwyraźniej Apple jest temu winne. Użytkownicy, w tym ci z TechCrunch, którzy mają dostęp do aplikacji, zaczęli widzieć komunikaty o błędach podczas próby wysłania SMS-ów za pośrednictwem nowo wydanego Beeper Mini, a wiadomości nie były przekazywane dalej.

Komunikat o błędzie brzmi: „Błąd wyszukiwania serwera: Upłynął limit czasu żądania wyszukiwania” czerwoną czcionką.

Kredyt zdjęciowy: Zrzut ekranu przedstawiający błąd Beeper Mini

W odpowiedzi na pytanie dot Reddit Na pytanie, czy aplikacja jest uszkodzona, czy nie, członek zespołu Beepera odpowiedział wcześniej: „Zgłoś problem z aplikacją, daj nam szansę na zbadanie problemu”.

Jednak dyrektor generalny Beeper Eryk Migikowski odpowiedział na zapytanie TechCrunch dotyczące statusu Beeper Mini, wskazując nam to Wkład X potwierdza niepowodzeniei podanie dalszych szczegółów. Zapytany, czy Apple mogło znaleźć sposób na zakłócenie funkcjonalności Beepera Mini, odpowiedział: „Tak, wszystkie dane na to wskazują”.

Nie wiemy, co to oznacza dla przyszłości wysiłków Beepera Mini, chyba że inżynierom Beepera uda się jakoś obejść ten problem.

Migicovsky, założyciel smartwatcha Pebble, argumentował, że Beeper Mini będzie nie tylko korzystny dla użytkowników Androida, którzy chcą w końcu dołączyć do czatów grupowych swoich znajomych w iMessage, ale także zwiększy bezpieczeństwo użytkowników iPhone’a.

W wywiadzie przed premierą Beeper Mini założyciel wyjaśnił, że SMS-y z zielonymi dymkami nie są szyfrowane.

READ  Nowy pilot do telewizora Samsung wykorzystuje fale radiowe z routera, aby go naładować

„Oznacza to, że za każdym razem, gdy wysyłasz SMS-a do znajomych z Androidem, każdy może przeczytać wiadomość. Apple może odczytać wiadomość. Twój operator komórkowy może odczytać wiadomość. Google… dosłownie to jak pocztówka. Każdy może to przeczytać. Zatem Beeper Mini faktycznie zwiększa bezpieczeństwo iPhone’ów” – powiedział TechCrunch.

Apple z kolei uważa iMessage za jedno z najważniejszych narzędzi pozwalających zatrzymać użytkowników w swoim ekosystemie, dlatego nie wypuści aplikacji iMessage na Androida. Chociaż istniały pewne nadzieje, że przepisy UE wymuszą większą interoperacyjność iMessage, wiadomości z tego tygodnia sugerują, że iMessage zostanie oszczędzony z tych zasad, ponieważ usługa nie jest wystarczająco popularna wśród użytkowników biznesowych. Oznacza to, że Apple nie ma powodu, aby nie próbować wyłączyć Beeper Mini, jeśli to możliwe.

Migicovsky nie jest zbyt zadowolony z takiego obrotu spraw.

„Bardzo chciałbym wiedzieć, dlaczego uważają, że pogorszenie bezpieczeństwa użytkowników iPhone’a ma sens” – powiedział.

„Jeśli jest to Apple, to myślę, że najważniejsze pytanie brzmi: jeśli Apple naprawdę dba o prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników iPhone’a, to dlaczego miałby próbować wyłączyć usługę, która pozwala iPhone’om na zapewnianie szyfrowanych czatów wysyłanych do użytkowników Androida? Wraz z ogłoszeniem obsługi RCS stało się jasne, że Apple zdaje sobie sprawę, że istnieje tu ogromna luka. Beeper Mini jest tu dzisiaj i działa świetnie. „Dlaczego użytkownicy iPhone’a mieliby być zmuszani do wysyłania niezaszyfrowanych SMS-ów podczas czatowania ze znajomymi na Androidzie?” – zapytał.

Założony w 2020 roku zespół Beepera początkowo pracował nad wieloplatformowym agregatorem wiadomości, którego w tym tygodniu zmieniono nazwę na Beeper Cloud z okazji premiery Beeper Mini. Ten ostatni używa nowego technologia Dzięki temu użytkownicy Androida będą mogli wysyłać SMS-y do użytkowników iMessage tak, jakby wysyłali SMS-y z iPhone’a za jedyne 1,99 dolara miesięcznie. Oznacza to niebieskie bąbelki na czacie grupowym, a nie zielone. Ponieważ startup nie korzystał już z pośrednika – takiego jak serwer Mac, który przekierowuje wiadomości, jak robią to inne aplikacje iMessage na Androida – serwery Apple zasadniczo postrzegałyby je tak, jakby wiadomości pochodziły z Beeper Mini z urządzenia, na którym natywnie działa iMessage. Nie jest zatem jasne, w jaki sposób Apple był w stanie zablokować dostęp do Beeper Mini.

READ  Apple mógł zrezygnować z wbudowanej redukcji szumów w iPhonie 13

Nie jest pewne, co to oznacza dla przyszłości Beepera Mini.

„Będziemy badać opcje” – powiedział Migicovsky.

Może aktualizacja?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *