Connect with us

Świat

Wojna Izrael-Hamas na żywo: najnowsze wiadomości i aktualizacje ze Strefy Gazy

Published

on

Wojna Izrael-Hamas na żywo: najnowsze wiadomości i aktualizacje ze Strefy Gazy

Według swojego teścia palestyński naukowiec i aktywista Refaat Alareer zginął w środowym nalocie w północnej Strefie Gazy. Miał 44 lata.

Jako profesor literatury na Islamskim Uniwersytecie w Gazie, pan Alareer stał się znany poza granicami kraju dzięki opublikowaniu dwóch tomów esejów i opowiadań w języku angielskim na temat zmagań życia w Gazie: „Gaza Writes Back” i „Gaza Unsilenced”.

Pan Alareer, który napisał także własne wiersze i opowiadania, zyskał rzeszę fanów na całym świecie dzięki swemu zaangażowaniu politycznemu na rzecz Palestyńczyków. Jednak w Izraelu był znany z wygłaszania w Internecie i w swojej klasie komentarzy o charakterze brutalnie antyizraelskim i antysemickim.

„Możemy umrzeć o świcie” – napisał Alareer 4 grudnia w jednym ze swoich ostatnich postów w mediach społecznościowych. „Szkoda, że ​​nie jestem bojownikiem o wolność, więc umieram walcząc z izraelskimi ludobójczymi maniakami, którzy najeżdżają moją dzielnicę i moje miasto”.

W jednym ze swoich ostatnich wierszy Wysłano O możliwości swojej śmierci wspomniał w serwisie społecznościowym X:

Jeśli będę musiał umrzeć

Niech przyniesie nadzieję

Niech to będzie historia

Saker Abu Hain, teść pana Alareera, potwierdził jego śmierć dziennikowi „The New York Times”. Abu Hain, lat 68, emerytowany wiceminister w kontrolowanym przez Hamas rządzie w Gazie, powiedział, że pan Alareer został zabity wraz z bratem pana Alareera, jego siostrą i kilkoma innymi członkami rodziny.

Dla wielu Palestyńczyków i ich zwolenników pan Alareer był ważnym orędownikiem pisarzy palestyńskich, którzy zwrócili uwagę świata na ich głosy i gniew.

„Był kimś więcej niż nauczycielem, był mentorem, przyjacielem i naprawdę troszczył się o swoich uczniów poza klasą” – powiedział Jehad Abusalim, palestyński pisarz, który studiował pod okiem pana Alareera. napisał w mediach społecznościowych.

Wśród Izraelczyków pan Alareer był znany z zamieszczania nienawistnych komentarzy na temat Izraela i jego obywateli. Regularnie przeklinał Izraelczyków i ludzi, których uważał za ich zwolenników, opisując ich jako „szumowiny„”naziści” I „brudPanie Alareer powiedział Izrael jest „podstawową przyczyną zła” i „gorszym niż nazistowskie Niemcy” i powiedział że palestyńskiej przemocy wobec Izraela nie można określić mianem terroryzmu.

Odpowiadając na wcześniejsze, obecnie zdementowane twierdzenia, że ​​izraelskie dziecko zabite w ataku Hamasu 7 października zostało znalezione w piekarniku, Alareer zapytał w poście w mediach społecznościowych: „Z proszkiem do pieczenia czy bez? ”

Od 7 października jest to także pan Alareer krytykowany za przedstawienie ataku, w którym zginęło około 1200 osób, jako ważnego aktu oporu oraz Lekceważący Raporty przemoc seksualna podczas nalotu.

Złość pana Alareera na Izrael była podsycana jego wcześniejszymi operacjami wojskowymi w Gazie, w wyniku których zginął jego brat w 2014 r., oraz izraelską i egipską blokadą Gazy, która czasami uniemożliwiała mu opuszczenie Gazy w celu nauczania i studiowania za granicą, co nawet trudniejsze.

W 2021 r. pan Alareer był bohaterem profilu w The Times, w którym reporter opisał wykład, w którym pan Alareer przychylnie wypowiadał się na temat wiersza izraelskiego poety Yehudy Amichai.

Alareer określił wiersz jako „piękny” i stwierdził, że ukazuje on „wspólne człowieczeństwo” Izraelczyków i Palestyńczyków. Pan Alareer powiedział także, że podziwia, jak ukazuje Jerozolimę jako miejsce, „w którym wszyscy się spotykamy, niezależnie od religii czy przekonań”.

Po opublikowaniu artykułu okazało się, że dwa lata wcześniej pan Alareer przedstawił wiersz zupełnie inaczej. W nagraniu wideo wykładu, który wygłosił w 2019 r., Alareer stwierdził, że jest to „straszny” i „niebezpieczny”, a czytelnikom „poddano praniu mózgu”, wmawiając im, że Izraelczycy są „niewinni”.

Podczas tego samego wykładu pan Alareer powiedział również, że drugi wiersz izraelskiego poety Tuvyi Ruebnera był „częściowo odpowiedzialny za czystki etniczne i zniszczenie Palestyny”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *