Connect with us

Najważniejsze wiadomości

CTP N: kontynuuje ekspansję w Polsce, nabywając pół miliona metrów kwadratowych gruntu

Published

on

CTP N: kontynuuje ekspansję w Polsce, nabywając pół miliona metrów kwadratowych gruntu

Warszawa, 22 kwietnia 2024 – CTP, największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych pod względem powierzchni najmu brutto (GLA), powiększył swój portfel nieruchomości w Polsce o prawie pół miliona metrów kwadratowych. Spółka nabyła nieruchomości inwestycyjne w czterech strategicznych lokalizacjach, które dają możliwość wybudowania w krótkim czasie około 200 000 m² powierzchni do wynajęcia. Działki w Łodzi, Toruniu i aglomeracji warszawskiej są gotowe do rozpoczęcia procesu deweloperskiego. To nabycie gruntów jest częścią ogłoszonej w zeszłym roku strategii CTP zakładającej zainwestowanie 300 milionów euro w Polsce w rozbudowę portfolio magazynów – kluczowego rynku wzrostu dla CTP.

Piotr Flugel, Dyrektor Zarządzający CTP Polska, wyjaśnia:

„Dzięki zakupowi portfela nieruchomości w północno-środkowej części kraju, nasz portfel nieruchomości w Polsce przekracza obecnie 3 miliony metrów kwadratowych. Zabezpieczone grunty zapewnią CTP możliwości rozwoju w ciągu najbliższych trzech lat i jeszcze bardziej zwiększą tempo.” Jesteśmy już jednym z trzech czołowych deweloperów obiektów przemysłowych i magazynowych pod względem budownictwa komercyjnego – spodziewamy się, że do końca taki będzie nasz lokalny portfel roku „Osiągniemy łączną powierzchnię prawie 1 miliona metrów kwadratowych, co umożliwi nam budowanie długotrwałych partnerstw biznesowych i zaspokajanie potrzeb naszych różnorodnych klientów w obszarach logistyki, magazynowania i produkcji”,

Nowo nabyta nieruchomość położona jest we wschodniej części aglomeracji łódzkiej, w Toruniu, a także w sąsiadujących z Warszawą miejscowościach Janki i Nowy Konik. Wszystkie nabyte tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie budowy obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Na ich terenie powstaną CTParki – głównie magazyny miejskie, które stanowią kluczowy element w dostosowywaniu łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – aby sprostać rosnącej presji na tworzenie zarówno sieci dystrybucji, jak i skracanie dostaw w trybie „tego samego dnia -Dostawa”. Model.

READ  Przemówienie ambasadora Marka Brzezińskiego witającego prezydenta USA Bidena w Polsce

Jak wyjaśnia Bogi Gabrovic, dyrektor ds. relacji z klientami i spraw korporacyjnych w CTP Polska

„Rośnie aktywność inwestorów zagranicznych i krajowych, co oznacza, że ​​widzimy duże zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne i przemysłowe, które można wynająć niemal od zaraz. Mowa tu o przestrzeniach zaprojektowanych w technologii energooszczędnej i wyposażonych w systemy oświetleniowe znacząco podnoszące komfort.” Dlatego też nabyte niedawno grunty będziemy zagospodarowywać w parki biznesowe skierowane do różnych typów najemców: od mniejszych firm usługowych i handlowych, po lekkie firmy branżowe czy firmy logistyczne.

Strategia CTP zakłada realizację inwestycji w modelu multi-tenant. W praktyce oznacza to budowę obiektów przeznaczonych do obsługi wielu najemców w jednej lokalizacji. Dotyczy to także parków biznesowych, które powstają na nowo nabytych gruntach. Umożliwia to zróżnicowana oferta poszczególnych modułów najemców – od małych powierzchni od 500 mkw., po centra logistyczne, aż po dodatkowo oświetlone i izolowane powierzchnie produkcyjne od 2000 mkw. W ten sposób CTP umożliwia najemcom elastyczne dostosowywanie powierzchni do zmieniających się potrzeb.

O CTP
CTP jest największym w Europie notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem i zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, a na dzień 31 grudnia 2023 r. posiada łączną powierzchnię najmu wynoszącą 11,8 mln m² w 10 krajach. CTP certyfikuje wszystkie nowe budynki zgodnie z normą BREEAM Very Good or Better i uzyskuje ocenę ESG za znikome ryzyko od Sustainalytics, co podkreśla jej zaangażowanie w bycie zrównoważonym biznesem. Więcej informacji można znaleźć na korporacyjnej stronie internetowej CTP: www.ctp.eu

DANE KONTAKTOWE DO ZAPYTANIA MEDIA:

Karina Mizak
Szef marketingu, CTP
MI: [email protected]
M: +48 532 566 712

Moniki Sadowskiej
Starszy doradca
Lider łącza
MI: [email protected]
M: +48 502 243 620

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *