Connect with us

Świat

Covid News: Burmistrz Nowego Jorku rozważa możliwość nauki na odległość

Published

on

Kredyt…Matthew Busch dla New York Times

Naukowcy ze Szkocji poinformowali w czwartek, że kobiety w ciąży z Covid są nie tylko bardziej narażone na poważne choroby, ale także raczej tracą swoje Płody i niemowlęta w łonie matki lub krótko po urodzeniu w porównaniu z innymi kobietami, które urodziły podczas pandemii.

Ryzyko utraty dziecka w wyniku urodzenia martwego dziecka lub pierwszego miesiąca życia było najwyższe wśród kobiet, które urodziły swoje dzieci w ciągu czterech tygodni od wystąpienia zakażenia Covid: 22,6 zgonów na 1000 urodzeń, czterokrotnie więcej niż w Szkocji (5,6 zgonów) na 1000 urodzeń.

Wszystkie te zgony miały miejsce podczas ciąży u nieszczepionych kobiet, odkryli naukowcy. „Co uderzające, nie było zgonów niemowląt u kobiet, które miały SARS-CoV-2 i zostały zaszczepione” – powiedział dr. Sarah J. Stock, główna autorka badania, specjalista medycyny matki i płodu w Instytucie Usher na Uniwersytecie Edynburskim w Exeter.

Badanie wykazało również wyższy wskaźnik porodów przedwczesnych wśród kobiet, u których zdiagnozowano Covid, wskaźnik ten wzrósł, jeśli dziecko urodziło się w ciągu miesiąca od choroby matki. Ponad 16 procent tych kobiet urodziło przed 37 tygodniem ciąży, w porównaniu z 8 procentami innych kobiet.

W Szkocji, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, wskaźniki szczepień kobiet w ciąży są niskie. Tylko jedna trzecia kobiet w ciąży jest szczepiona przeciwko koronawirusowi pomimo szczepienia. Wczesne badania nie wykazały, że Pfizer-BioNTech lub Moderna Szczepienia stwarzać poważne ryzyko podczas ciąża.

W rzeczywistości szkockie badanie wykazało, że zdecydowana większość infekcji u kobiet w ciąży wystąpiła u kobiet całkowicie nieszczepionych lub częściowo zaszczepionych. Tylko 11% wszystkich infekcji odnotowano u w pełni zaszczepionych kobiet w ciąży.

Nieszczepione kobiety w ciąży również musiały być czterokrotnie częściej hospitalizowane niż kobiety w ciąży zaszczepione.

READ  Przywódcy G7 kpią z Władimira Putina za zdjęcie z jazdy bez koszuli

Dr. Stock i jej współpracownicy przeanalizowali dane zebrane przez badanie Covid-19 in Pregnancy w Szkocji, ogólnokrajową kohortę wszystkich kobiet, które były lub zaszły w ciążę po 1 marca 2020 r. do października 2021 r. W tym okresie zespół prześledził 144,546 ciąż u 130 875 kobiet.

Słabością badania jest to, że autorzy nie wzięli pod uwagę czynników zakłócających, takich jak wiek matki lub wcześniejsze choroby, które mogą prowadzić do złych wyników w ciąży niezależnie od zakażenia koronawirusem lub diagnozy Covid (nie wiedzieli również, czy kobiety byli hospitalizowani z powodu choroby Covid lub którzy mieli pozytywny wynik testu przy przyjęciu).

Badania wykazały, że wskaźniki zaszczepienia są stale niskie u kobiet w ciąży, ale szczególnie niskie u kobiet młodszych i tych o niższym pochodzeniu społeczno-ekonomicznym. Autorzy twierdzą, że przyszłe analizy uwzględnią te czynniki demograficzne i inne destrukcyjne czynniki.

Mimo to rozbieżności w przyjęciach do szpitala, przedwczesnych porodach i wskaźnikach utraty noworodków między zaszczepionymi i nieszczepionymi kobietami są tak wyraźne, że jest mało prawdopodobne, aby te dostosowania zmieniły wnioski, powiedział dr. Stock i jej koledzy.

Poprosili kobiety w ciąży o szczepienie, powtarzając prośby urzędników służby zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

„Najważniejszą lekcją, którą chcielibyśmy wyciągnąć do domu, jest to, że szczepienie jest najlepszą ochroną dla matki i dziecka w najwcześniejszym możliwym czasie i można to zrobić na każdym etapie ciąży” – powiedział Aziz Sheikh, badacz zdrowia populacji w University of Edinburgh i kolejny autor artykułu.

„Mamy teraz wystarczająco dużo informacji, aby przekazać naprawdę mocny komunikat na temat promowania szczepień w ciąży” – powiedziała Rachael Wood, doradca ds. zdrowia publicznego w Public Health Scotland i członek zespołu badawczego.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.