Connect with us

technologia

Virgin Orbit z powodzeniem wystrzeliwuje 7 satelitów na orbitę

Published

on

Pocisk Virgin Orbit wystrzelony z odrzutowca lecącego u wybrzeży Kalifornii wystrzelił w kosmos siedem małych satelitów w czwartek, gdy firma rozpoczęła rok, w którym firma planuje zwiększyć tempo startów, w tym dwóch z Wielkiej Brytanii.

Zmodyfikowany Boeing 747 Virgin Orbit wystartował z Mojave Air & Space Port na pustyni w południowej Kalifornii, przeleciał nad Oceanem Spokojnym i zrzucił pocisk LauncherOne ze swojego lewego skrzydła.

Wzmacniacz o długości 21,3 metra odpalił na wysokości około 10 668 metrów i pomknął w górę. Firma potwierdziła później, że wszystkie satelity zostały z powodzeniem umieszczone na orbicie.

„Kolejny fantastyczny dzień dla zespołu Virgin Orbit i duży krok naprzód dla naszych klientów” – napisała firma na Twitterze.

Wśród ładunków znalazły się satelity dla Departamentu Obrony USA, polskiej firmy SatRevolution oraz międzynarodowej firmy Spire Global.

Był to trzeci start Virgin Orbit z satelitami dla klientów. Dwie poprzednie wystrzelenia wyniosły na orbitę wiele satelitów w styczniu i czerwcu 2021 roku. Pierwsze uruchomienie firmy, lot demonstracyjny, nie powiodło się w maju 2020 roku.

Virgin Orbit, założona w 2017 roku przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, weszła na giełdę w zeszłym miesiącu. Firma celuje w rynek wystrzeliwania małych satelitów. Reklamuje mobilność swojego systemu startów powietrznych w porównaniu z ograniczeniami stałych miejsc startowych.

„Wspaniałą rzeczą w korzystaniu z 747 jest to, że możemy umieścić go na dowolnej orbicie z dowolnego miejsca na świecie” – powiedział Branson z Brytyjskich Wysp Dziewiczych podczas transmisji internetowej na rozpoczęcie działalności firmy.

„Wierzę, że tylko kilka krajów na świecie jest w stanie wystrzelić satelity w kosmos ze swoich własnych krajów, a teraz 480 krajów może korzystać z Virgin Orbit” – powiedział. „Musisz tylko do nas zadzwonić.”

READ  Program ochrony wynagrodzeń oceniony jako skuteczny w okolicy the

,Firma planuje w tym roku sześć startów, w tym dwie dla brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych, które wystartują z Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii., Pilot testowy RAF Mathew „Stanny” Stannard obleciał 747 z głównego fotela w czwartek.

„To będzie dla nas niesamowity rok” – powiedział dyrektor operacyjny Tony Gingiss podczas briefingu przed lotem w tym tygodniu.

Gingiss powiedział, że stale się poprawiał podczas lotu nad lotem.

„Myślę, że nie tylko widzimy rygor, jakiego oczekujemy, ale także zyskujemy naprawdę duże zaufanie do naszych procesów” – powiedział.

Czwartkowa misja nosiła tytuł „Above the Clouds”, utwór zaczerpnięty z utworu z albumu „Moment of Truth” duetu hip-hopowego Gang Starr, wydanego w 1998 roku przez Virgin Records.

Branson zauważył podczas wywiadu, że jego rodzina zaraziła się COVID-19 w czasie Bożego Narodzenia.

„Na szczęście zostaliśmy zaszczepieni i zaszczepieni, więc żadnemu z nas nie było źle” – powiedział.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.