Connect with us

Gospodarka

Clean Energy, Total Sign JV for Renewable Natural Gas Production, Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

Amerykański dostawca paliw alternatywnych Clean Energy Fuels Corp i jego największy udziałowiec, europejski producent ropy i gazu Total SE, ogłosili w czwartek warunki nowego joint venture skupiającego się na produkcji odnawialnego gazu ziemnego (RNG).

Akcje Clean Energy wzrosły o 7,5% do 13,15 USD przed rozpoczęciem handlu.

Spółka joint venture, która jest w równym stopniu własnością obu firm, będzie miała początkowe zobowiązanie w wysokości 100 mln USD na budowę instalacji do produkcji gazu odnawialnego. Kwota ta mogłaby później zostać zwiększona do 400 milionów dolarów, gdyby „możliwości rozwoju wzrosły”, głosi oświadczenie w sprawie czystej energii.

Według Clean Energy Total udzieli również pożyczki spółce joint venture na budowę tzw. Infrastruktury „downstream”, która obejmie rafinerie i stacje benzynowe.

RNG ujemne pod względem emisji dwutlenku węgla powstaje, gdy emisje dwutlenku węgla z mleczarni są wydobywane i przekształcane w paliwo transportowe, zmniejszając w ten sposób szkodliwe skutki długoterminowych zmian klimatycznych.

Duże firmy energetyczne postawiły sobie za cel ograniczenie emisji gazów cieplarnianych lub rozważają inwestycje w odnawialne źródła energii i zielone technologie pod rosnącą presją inwestorów i aktywistów.

Patrick Pouyanne, dyrektor generalny Total, powiedział w styczniu, że jego firma będzie w tym roku kontynuować inwestycje w energię odnawialną, aby zmniejszyć zależność od ropy naftowej i przejść na energię elektryczną i odnawialne źródła energii.

Amerykańskie firmy naftowe Exxon i Chevron również inwestują w technologie usuwania dwutlenku węgla, ponieważ tradycyjne globalne firmy naftowe i gazowe starają się inwestować więcej w zieloną energię i walczyć ze zmianami klimatycznymi.

READ  Cyberpunk 2077 bez opóźnień. Sprzedaż gier CD Projekt RED nie zwalnia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *