Connect with us

Świat

Ro Khanna krytykuje Bidena w Syrii, MBS, zarzucając prezydentowi opuszczenie Bliskiego Wschodu

Published

on

Zdeklarowany postępowy Demokrata jest podejrzliwy wobec podejścia prezydenta Bidena do Bliskiego Wschodu, argumentując, że zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla jest jak „przegrana w pogoni”.

Dlaczego jest to ważne: WŁ Liczba członków Partii Bidena nie podoba się jego strategia na Bliskim Wschodzie, ponieważ jego administracja sygnalizuje, że region nie ma już priorytetu, jaki miał dla prezydenta Obamy i jego poprzedników.

 • „Obama chciał wielkości” – powiedział Axiosowi kalifornijski demokrata Ro Khanna. – Przynajmniej próbował.
 • 44-letnia Khanna wspierała senatora Berniego Sandersa jako prezydenta i współpracowała z senatorem Randem Paulem (R-Ky.), Aby przyjąć nieinterwencyjną politykę zagraniczną.

Khanna skrytykował Bidena Ponieważ nie nałożył sankcji na saudyjskiego następcę tronu Mohammeda bin Salmana po tym, jak tajne służby ujawniły, że jest on odpowiedzialny za zabójstwo dziennikarza Jamala Khashoggiego.

 • W pięciopunktowym planie dzielonym wyłącznie z Axiosem, proponuje rządowi wycofanie wszystkich pozostałych sił amerykańskich w Iraku. Opowiada się za wielostronnym porozumieniem z partnerami regionalnymi, aby zapobiec odzyskiwaniu terytorium przez ISIS.
 • Dołączył również do Demokratów w krytykowaniu rządu za niedawny nalot przeciwko podmiotom w Syrii powiązanym z wspieranymi przez Iran bojówkami.
 • Khanna sugeruje ogłoszenie dodatkowych zasobów dla bezpieczeństwa i stabilności, w tym pomocy i rozwoju.
 • Plan Khanny skutecznie wzywa innych aktorów regionalnych do zwiększenia swojej obecności w regionie, gdy Stany Zjednoczone wycofają się.

Ale, ale, ale: Inni kluczowi gracze w regionie często mają bardzo różne poglądy na temat sposobu utrzymania stabilności.

 • Kiedy Stany Zjednoczone wycofały się z Syrii pod rządami Donalda Trumpa, to Rosja i Turcja – dwa kraje, z którymi USA mają trudne stosunki – wypełniły pustkę.

Wspomnienie: Obama wycofał siły amerykańskie z Iraku do 2011 r., Po czym napięcia na tle wyznaniowym i słabe państwo irackie stworzyły dojrzałe środowisko do powstania ISIS.

 • Wymagało to kolejnej amerykańskiej interwencji w regionie w 2014 roku – posunięcia, które poparła Khanna.
 • Biden – powiedział lider kongresu W liście z soboty jego strajk w Syrii w zeszłym tygodniu był zgodny z amerykańskim prawem samoobrony.
 • Biały Dom odmówił komentarza w sprawie propozycji Khanny.
READ  STANY ZJEDNOCZONE. Byli prezydenci Bush, Clinton i Obama zaprezentują przed kamerą szczepionkę na koronawirusa Wiadomości ze świata

Administracja Bidena dała jasno do zrozumienia Na ostatnim etapie zamierza z powrotem skupić się na sprawach, które uważa za pilniejsze.

 • W swoim pierwszym przemówieniu dotyczącym polityki zagranicznej sekretarz stanu Antony Blinken określił stosunki Stanów Zjednoczonych z Chinami jako „największy test geopolityczny XXI wieku”.
 • Podczas gdy Blinken zdawał sobie sprawę, że inne narody stwarzają własne wyzwania, zauważył, że Chiny mogą zdestabilizować system międzynarodowy.
 • Biden zadzwonił do izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu dopiero prawie miesiąc po jego kadencji.

Podsumowując: Jako Barak Ravid Axiosa raporty z Tel AwiwuPrezydenci USA sprawują urząd od dziesięcioleci i mają nadzieję na historyczne porozumienie pokojowe.

 • Biden nie uważa tego za możliwe do osiągnięcia w obecnych okolicznościach.

Uwaga redaktora: nagłówek tego artykułu został zaktualizowany.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *