Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Binance usunie tokeny prywatności z Francji, Włoch, Hiszpanii i Polski

Published

on

Binance usunie tokeny prywatności z Francji, Włoch, Hiszpanii i Polski

Kryptowaluty pozostaną mniej prywatne w Europie, ponieważ duża giełda Binance przygotowuje się do usunięcia wszystkich tokenów prywatności w krajach takich jak Francja i Włochy.

Od 26 czerwca tokeny prywatności, takie jak Monero (XMR) lub Zcash (ZEC), nie będą już dostępne do handlu dla klientów Binance we Francji, Włoszech, Polsce i Hiszpanii.

Rzecznik Binance powiedział Cointelegraph, że nowe ograniczenia dotyczą łącznie 12 monet. Dotknięte tokeny obejmują Decred (DCR), Dash (DASH), ZEC, Horizen (ZEN), PIVX (PIVX), Navcoin (NAV), Secret (SCRT), Verge (XVG), Firo (FIRO), Beam (BEAM). , XMR i MobileCoin (MOB).

„Chociaż staramy się wspierać jak najwięcej wysokiej jakości projektów, musimy przestrzegać lokalnych przepisów i regulacji dotyczących handlu monetami w celu zapewnienia, że ​​możemy nadal służyć jak największej liczbie użytkowników” – powiedział przedstawiciel Binance. Dodać do:

„W ramach trwających procesów zgodności Binance, skontaktowaliśmy się z zainteresowanymi użytkownikami, aby poinformować ich, że nie będą już mogli kupować ani handlować tokenami prywatności na naszej platformie po 26 czerwca”.

W e-mailu do francuskich klientów, Binance powiedział zwany że nie jest już w stanie oferować aktywów kryptograficznych o zwiększonej anonimowości (CAE) w kilku krajach europejskich ze względu na lokalne wymogi regulacyjne.

Powiązany: Społeczność Monero podejmuje działania przeciwko „mornalom” w związku z obawami dotyczącymi prywatności

W przeciwieństwie do popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), tokeny zorientowane na prywatność, takie jak Monero lub Zcash, mają na celu zaciemnianie transakcji blockchain w celu zwiększenia prywatności użytkowników.

Rządy na całym świecie aktywnie sprzeciwiały się przyjęciu kryptowalut zorientowanych na prywatność i innych narzędzi do ochrony prywatności, powołując się na obawy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu.

We wrześniu 2022 r. duża giełda kryptograficzna Huobi zawiesiła obsługę siedmiu monet zapewniających prywatność, w tym Monero, powołując się na presję regulacyjną. Wcześniej władze w Stanach Zjednoczonych usankcjonowały użycie głównego miksera kryptowalut Tornado Cash.

READ  Mur graniczny Europy nie może uniemożliwić migrantom przechodzenia przez Białoruś

Wiadomości pojawiają się w globalnych jurysdykcjach stosujących kluczowe przepisy AML opracowane przez grupę zadaniową ds. działań finansowych, znane jako zasada podróży. Jednym z kluczowych aspektów Travel Rule jest obowiązek udostępniania organom regulacyjnym niektórych danych klientów dotyczących transakcji kryptograficznych.

Czasopismo: „Odpowiedzialność moralna” – czy Blockchain naprawdę może zwiększyć zaufanie do sztucznej inteligencji?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *